W sobotę rozdane zostaną pierwsze medale 38. mistrzostw świata w kajakarstwie rozgrywanych w Poznaniu. Siedem polskich osad wystartuje na dystansie 1000 m, natomiast trzech zawodników walczyć będzie o podium w nowej konkurencji na 5 km.
Jedną z kandydatek do medalu jest ubiegłoroczna mistrzyni świata Beata Mikołajczyk (UKS Kopernik Bydgoszcz). Podczas ostatnich mistrzostw Europy w hiszpańskiej Trasonie zdobyła brązowy medal na dystansie 1000 m. Z kolei osada K2 Sandra Pawełczak (UKS Dojlidy Białystok) i Magdalena Krukowska (UKS Kopernik Bydgoszcz) po bardzo bardzo dobrym występie w eliminacjach (druga lokata i bezpośrednia kwalifikacja do finału), ma również szanse na dobre miejsce w wyścigu finałowym.
W rywalizacji K2 mężczyzn w finale popłyną Mariusz Kujawski (Zawisza Bydgoszcz) i Rafał Rosolski (Admira Gorzów Wlkp.). O medale powalczy także osada K4 w składzie Krzysztof Łuczak, Tomasz Wardowicz, Tomasz Olszewski (wszyscy Posnania) i Marcin Nickowski (AZS AWF Gorzów).
Do finału awansowały trzy osady kanadyjkarzy. Czwórka w składzie Mariusz Kruk, Michał Kudła, Adam Nowak (wszyscy Posnania) i Piotr Kuleta (Zawisza Bydgoszcz) nie musiała startować w kwalifikacjach ze względu na małą liczbę zgłoszeń. Trudniejszą drogę do finału mieli w dwójce Paweł Skowroński (UKS Dojlidy Białystok) i Marcin Grzybowski (Posnania), którzy przedzierali się przez eliminacje i półfinał
Z kolei w C1, konkurencji w której dawno nie było Polaka w finale na MŚ, wystartuje Tomasz Kaczor (Warta Poznań).
Finałowe zmagania na 1000 m zakończą męskie osady K4. Polacy w składzie Krzysztof Łuczak, Tomasz Wardowicz, Tomasz Olszewski (wszyscy Posnania) i Marcin Nickowski (AZS AWF Gorzów) do faworytów wprawdzie nie należą, ale w tej konkurencji odpadło już kilka liczących się osad.
W sobotnie popołudnie po raz pierwszy w mistrzostwach świata rozdane zostaną medale w wyścigach na 5 km. Polskę będą reprezentować kajakarka Magdalena Stanny (MOSM Tychy), kanadyjkarz Wojciech Tyszyński (Viktoria Sztum) oraz kajakarz Arkadiusz Krajewski (Admira Gorzów Wlkp.).
Łączna liczba poległych po stronie rosyjskiej wynosi od 159,5 do 223,5 tys. żołnierzy?
Potrzebne są zmiany w prawie, aby wyeliminować problem rozjeżdżania pól.
Priorytetem akcji deportacyjnej są osoby skazane za przestępstwa.
Organizacja wspiera mieszkańców tego terenu za pośrednictwem Caritas Jerozolima.