Setną rocznicę urodzin Matki Teresy z Kalkuty czci się także w Stanach Zjednoczonych. Wśród inicjatyw są: iluminacja w kolorach białym i niebieskim Mostu Pokoju na rzece Niagara, tuż obok sławnego wodospadu, peregrynacja relikwii błogosławionej, jak również wydanie okolicznościowego znaczka pocztowego z wizerunkiem Matki Teresy, którego sprzedaż rozpoczęła się 26 sierpnia.
W 1996 r. Matka Teresa otrzymała honorowe obywatelstwo Stanów Zjednoczonych.
Wiele instytucji świeckich i katolickich zamierza uczcić setną rocznicę urodzin Matki Teresy, jednak niektóre z pomysłów wywołały kontrowersje. Jest tak w przypadku jednego z najsłynniejszych budynków na świecie, Empire State Building, położonego w sercu Manhatanu w Nowym Jorku. Właściciele budynku odrzucili setki próśb o iluminację sławnego wieżowca w dniu urodzin błogosławionej w kolorach białym i niebieskim. W uzasadnieniu stwierdzili, że „pragną pozostać neutralni religijnie”. W odpowiedzi szef Ligi Katolickiej wezwał nowojorczyków do zapalenia tego dnia biało-niebieskich świateł w oknach ich domów.
Rzekome „preferencje religijne” nie stanowiły problemu dla menadżerów Mostu Pokoju nieopodal wodospadu Niagary. „Nie wiem, czy ktokolwiek może kwestionować dzieło Matki Teresy” – powiedział Ron Rienas, generalny menadżer mostu. Uważa on, że zapalone światła ku czci błogosławionej będą symbolem tego, że światło jej dzieła ciągle świeci.
Do innych pomysłów, których realizację zaplanowano na dzień urodzin należą: nazwanie jej imieniem auli wykładowych przez wiele uczelni katolickich, adoracje Najświętszego Sakramentu, projekcje filmów dokumentalnych i fabularnych o błogosławionej. Rycerze Kolumba zaś udzielą specjalnej pomocy Misjonarkom Miłości prowadzonych przez nie w punktach żywienia ubogich.
Łączna liczba poległych po stronie rosyjskiej wynosi od 159,5 do 223,5 tys. żołnierzy?
Potrzebne są zmiany w prawie, aby wyeliminować problem rozjeżdżania pól.
Priorytetem akcji deportacyjnej są osoby skazane za przestępstwa.