Od 1 września do 31 października w całym kraju będzie przeprowadzany powszechny spis rolny. Po raz pierwszy będzie on oparty o technikę elektroniczną przy wykorzystaniu różnych rejestrów - poinformował generalny komisarz spisowy, prezes GUS prof. Józef Oleński.
Jest to pierwszy spis rolny po wstąpieniu Polski do UE. Poprzedni odbył się w 2002 r. Dane o gospodarstwach będą zbierane bez użycia papieru. Ankiety spisowe mogą być ponadto samodzielnie wypełniane przez rolników i wysyłane przez internet - powiedział we wtorek na konferencji prasowej dyrektor centralnego biura spisowego Janusz Dygaszewicz.
Spis ma na celu dostarczenie różnorodnych informacji nt. gospodarstw rolnych. Dane te będą podstawą do planowania różnych działań w rolnictwie w naszym kraju. Ponadto są potrzebne Komisji Europejskiej do opracowania Wspólnej Polityki Rolnej po 2013 r.
Jak powiedział Oleński, taki spis odbywa się także w innych krajach UE.
Spis rolny obejmie 1,8 mln gospodarstw rolnych o powierzchni powyżej 1 ha oraz 1,2 mln gospodarstw poniżej 1 ha. Weźmie w nim udział ok. 12 tys. rachmistrzów spisowych.
„Będziemy działać w celu ochrony naszych interesów gospodarczych”.
Propozycja amerykańskiego przywódcy spotkała się ze zdecydowaną krytyką.
Strona cywilna domagała się kary śmierci dla wszystkich oskarżonych.
Franciszek przestrzegł, że może ona też być zagrożeniem dla ludzkiej godności.
Dyrektor UNAIDS zauważył, że do 2029 r. liczba nowych infekcji może osiągnąć 8,7 mln.