Caritas Polska i zakony dla Pakistanu

Caritas Polska po raz kolejny zaapelowała o pomoc dla poszkodowanych w wyniku powodzi w Pakistanie. 1500 osób straciło tam życie. Pakistanowi grozi również wybuch epidemii. W Pakistanie pomaga także ponad 43 katolickich zgromadzeń zakonnych.

Jak stwierdził dyrektor Caritas Polska, organizacja ta przesłała na ręce Caritas w Pakistanie 150 tys. euro. „Oczywiście jest to nie duża pomoc w stosunku do skali potrzeb, ale jeżeli wszystkie kraje w jakiś sposób odpowiedzą pozytywnie to przynajmniej częściowo będzie można pomóc tej ludności, bo klęska ta jest tak ogromna, że w tej chwili ci ludzie sami absolutnie nie będą w stanie sobie pomóc i potrzebna jest solidarność międzynarodowa” – podkreślił ks. Marian Subocz.

Osoby i instytucje, które chcą wspomóc akcję pomocy poszkodowanym, mogą dokonywać wpłat na konto Caritas Polska z dopiskiem „PAKISTAN”.

Ofiarom katastrofalnej powodzi w Pakistanie pomaga ponad 43 katolickich zgromadzeń zakonnych . Ponad 100 zakonników koordynuje projekty humanitarne, z których korzysta po kilkanaście tysięcy powodzian. Zakonnicy ze współpracownikami świeckimi prowadzą gigantyczne obozy dla pakistańskich uchodźców.

Pomagamy wszystkim potrzebującym – podkreśla przewodniczący konferencji wyższych przełożonych zakonnych w Pakistanie, ks. James Channan. – Nie dyskryminujemy nikogo ze względu na wyznanie. W naszych placówkach pomagamy zarówno katolikom, muzułmanom, jak i hinduistom.

Jego zdaniem misjonarze są na pierwszej linii pomocy powodzianom. W placówkach salezjańskich na przykład schronienie znalazło 50 tys. Pakistańczyków. Wiele szkół zamieniono na prowizoryczne noclegownie. W rejonie Fajsalabadu dominikanie zorganizowali polowe ambulatoria, w których trwają szczepienia ochronne. Duże transporty pomocy dla powodzian koordynują też kapucyni i jezuici. Mimo upływu miesiąca od pierwszej fali powodzi sytuacja milionów Pakistańczyków jest nadal dramatyczna – konkluduje raport watykańskiej agencji FIDES.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  20°C Środa
  dzień
  20°C Środa
  wieczór
  20°C Czwartek
  noc
  18°C Czwartek
  rano
  wiecej »