Wierność tradycji i otwartość na przyszłość to najbardziej właściwa interpretacja Soboru Watykańskiego II – tak abp Kurt Koch podsumowuje zeszłotygodniową debatę na temat rozumienia ostatniego Soboru, która z udziałem Papieża odbyła się w Castelgdandolfo.
Zorganizowało ją grono dawnych doktorantów Josepha Ratzingera. Abp Koch był głównym referentem tego spotkania. Na łamach dziejszego L’Osservatore Romano przedstawia zasadnicz myśli swych dwóch referatów, które stanowiły podstawę debaty o Soborze. Szwajcarski hierarcha opowiada się za hermeneutyką reformy. Przyznaje jednak, że niezbędna jest również reforma reformy, zwłaszcza w odniesieniu do liturgii.
Dzisiejsze wydanie watykańskiego dziennika publikuje też homilię, jaką wygłosił kard. Christoph Schönborn w czasie Mszy wieńczącej spotkanie dawnych uczniów Papieża. Metropolita Wiednia nawiązał między innymi do obelg, które spotykają ostatnio Papieża również ze strony wiernych, kiedy to sami chrześcijanie, jak się wyraził kard. Schönborn, pokazują Papieżowi „czerwoną kartkę”. Zdaniem wiedeńskiego metropolity pokora, z jaką podchodzi do tego Benedykt XVI, przemienia owe obelgi w błogosławieństwo. „Dziękujemy Ci, Ojcze Święty, że dajesz nam przykład postawy Jezusa, który był cichy i pokornego serca” – powiedział austriacki hierarcha.
- poinformował portal Ukrainska Prawda, powołując się na źródła.
Według przewodniczącego KRRiT materiał zawiera treści dyskryminujące i nawołujące do nienawiści.
W perspektywie 2-5 lat można oczekiwać podwojenia liczby takich inwestycji.