Nie chodź od apteki do apteki - skorzystaj z KtoMaLek.pl

W dobie szerzącej się pandemii koronawirusa specjaliści zalecają - zostańmy w domu. Dobrowolna kwarantanna jest obecnie najskuteczniejszą metodą minimalizowania zakażenia wirusem SARS-CoV-2 oraz ochrony najbardziej zagrożonych obywateli. Co robić, gdy musimy kupić potrzebne leki? Nie chodźmy od apteki do apteki, narażając personel i innych pacjentów na zakażenie.

Sprawdzajmy dostępność leków na KtoMaLek.pl i rezerwujmy je z domu.

Według najnowszych danych zarażonych SARS-CoV-2 na całym świecie jest już ponad 420 tys. osób, a liczba ta rośnie w błyskawicznym tempie. Sytuacja jest dynamiczna, dlatego Ministerstwo Zdrowia z dniem 20 marca 2020 r. wprowadziło stan epidemii. Celem tych działań jest spowolnienie rozwoju pandemii oraz ochrona osób znajdujących się w grupie ryzyka. Zamknięto placówki oświatowe i kulturalne, galerie handlowe, restauracje, odwołano także imprezy masowe. Są jednak miejsca, które muszą działać - banki, sklepy spożywcze, drogerie oraz apteki. Te ostatnie obecnie przeżywają prawdziwe oblężenie, stając się pierwszą linią frontu walki z koronawirusem.

Trudna sytuacja w aptekach

Farmaceuci na każdym kroku apelują, by do aptek przychodzić tylko wtedy, gdy jest to naprawdę konieczne. Już teraz w aptekach zjawia się zbyt wielu pacjentów, narażających inne osoby oraz personel apteki. Najbardziej zagrożeni są seniorzy, u których rozwinięcie się ciężkiej postaci choroby COVID-19 jest szczególnie wysokie.

Jeżeli zabrakło nam leków i musimy udać się do apteki, nie urządzajmy wycieczek od jednej placówki do drugiej - skorzystajmy z wyszukiwarki KtoMaLek.pl W ten sposób sprawdzimy, która apteka ma dany lek i zarezerwujemy go bez potrzeby wychodzenia z domu.

Jak korzystać z KtoMaLek.pl?

KtoMaLek.pl to intuicyjna wyszukiwarka stworzona w ramach platformy OSOZ, pomagająca pacjentom w szukaniu i rezerwowaniu leków w pobliskich aptekach stacjonarnych. Z serwisem współpracuje blisko 9000 aptek z całej Polski, a liczba ta stale wzrasta.

Z korzystaniem z serwisu poradzi sobie każdy. Wystarczy podać lub udostępnić swoją lokalizację oraz wpisać nazwę leku, by system wygenerował listę pobliskich aptek, które mają go na stanie. Potem wystarczy wybrać aptekę, kliknąć przycisk "zarezerwuj" i cierpliwie poczekać na potwierdzenie rezerwacji przez farmaceutę. Dopiero mając to potwierdzenie możemy udać się do apteki. Dla ułatwienia serwis działa także w ramach aplikacji visimed.osoz.pl, dostępnej dla systemów Android i iOS.

Jak ogromne jest zapotrzebowanie na tego typu wsparcie, pokazują najnowsze statystyki. Tylko od początku marca serwis odwiedziły ponad 2 miliony użytkowników, każdego dnia blisko 130 tysięcy osób. W tym okresie dokonano piętnastokrotnie więcej rezerwacji leków niż jeszcze dwa miesiące temu.

Źródło informacji: KtoMaLek.pl

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
30°C Czwartek
dzień
31°C Czwartek
wieczór
28°C Piątek
noc
23°C Piątek
rano
wiecej »