Sejm zajmie się projektem ws. głosowania korespondencyjnego w wyborach prezydenckich w 2020 r.

Sejm zajmie się w poniedziałek projektem ustawy, autorstwa PiS, ws. głosowania korespondencyjnego w wyborach prezydenckich w 2020 r. - zdecydowali posłowie w głosowaniu.

Za uzupełnieniem porządku obrad o ten punkt opowiedziało się 230 posłów, 227 było przeciw, a 2 wstrzymało się od głosu.

Wcześniej poseł Lewicy Krzysztof Śmiszek złożył wniosek o przerwę w obradach i uzupełnienie porządku obrad o projekty, autorstwa posłów Lewicy, dotyczące ochrony miejsc pracy. Poinformował też o uruchomieniu strony internetowej z białą księgą "zaniedbań i nieprawidłowości w czasach zarazy".

Marszałek Sejm Elżbieta Witek zapewniła, że wszystkie projekty ustaw, autorstwa klubów opozycji, będą rozpatrywane. Przekazała jednocześnie, że opinie prawne do tych projektów spłynęły dopiero w poniedziałek po południu.

Szef PO Borys Budka wniósł o przerwę i przedstawienie Konwentowi Seniorów opinii prawnych o zgodności projektu ustawy, autorstwa PiS, z konstytucją i prawem UE.

Witek poinformowała, że są opinie Biura Analiz Sejmowych do projektu ustawy.

Poseł Konfederacji Grzegorz Braun złożył wniosek o odroczenie obrad do chwili przedstawienia posłom opinii, która "do tej pory pozostaje nieujawniona".

Klub PiS złożył w poniedziałek w Sejmie nowy projekt ws. głosowania korespondencyjnego w wyborach prezydenckich w 2020 r. Zakłada on m.in. że wybory prezydenckie w 2020 r. zostaną przeprowadzone wyłącznie w drodze głosowania korespondencyjnego. Projektowane przepisy stanowią też, że w stanie epidemii, marszałek Sejmu może zarządzić zmianę terminu wyborów, określonego wcześniej w postanowieniu. Nowy termin wyborów prezydenta określony przez marszałka Sejmu musi odpowiadać terminom przeprowadzenia wyborów prezydenta określonym w konstytucji.

reb/ mrr/

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| PAP, SEJM

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • Anonim (konto usunięte)
  06.04.2020 21:39
  To jest ciekawe - opinie do projektów opozycji tworzą się długo, a do PISu w kilkadziesiąt minut.
  Natomiast sam pomysł obradowania nad nieistotnym projektem w czasie gdy pada gospodarka i gdy ludzie zamknięci w domach boją się o życie swoje i swoich najbliższych to zaprzeczenie powagi polskiego parlamentaryzmu.
  Jeżeli ktoś dziś uważa wybory prezydenckie za jakaś istotną dla ludzi sprawę to niech wyjdzie z tych rządowych czy poselskich limuzyn na puste ulice i zobaczy czym żyją dziś Polacy.
 • Jacek_Z
  06.04.2020 22:33
  Ciekawe, czy wszyscy, którzy się podpisali pod tym projektem (druk nr 328) byli dzisiaj w Warszawie? Patrzę na listę i sądzę, że tak - sami zdeklarowani katolicy przecież
 • velario-new
  06.04.2020 22:59
  Pod projektem ustawy rzekomo podpisała się posłanka Violetta Porowska, która przyznała się na twitterze, że dzisiaj głosuje zdalnie, ze swojego okręgu wyborczego. Komentarz chyba zbędny... Kiedyś było takie powiedzenie, że "Polska nierządem stoi". Warto by ci, którzy czynią je teraz na powrót aktualnym, przypomnieli sobie, jak tragiczny dla Ojczyzny był koniec tego oparcia na nierządzie.
 • Taradaniel
  07.04.2020 01:02
  Tararararara Tararararara A Daniel mówi, że koronawirusa nie ma tylko chcą nas czipowac. A Dawid mówi, że Kaczyński jest socjapata że zwyrodniałym mózgiem. A ja tak nie chce wierzyć Dawidowi, ale to, że nie zamknęli granic lądowych i powietrznych o odpowiedniej porze swiadczy, że są conajmniej idiotami. Ja akurat jestem faszystą, ale czy ci antyfaszyści muszą być takimi idiotami by nie zabić w odpowiednim momencie Hitlera, Johnsona czy Kaczyńskiego. Czy w tym psychiatryku są tylko idioci różnych typów. Jak na forum gejowskim. Pięciu ludzi się kłóci, każdy ma inne zdanie i każdy jest niedorzeczny. Głosy zbliżone do myślących są cenzurowane jako faszyzm itp. itd. Ale nie, tych wyborów nie będzie i to jest dobrze zaplanowana zabawa nie wprost - co nie? A to że nie zamknęli granic to dlatego, że wszystko mi się śni.
Komentowanie dostępne jest tylko dla .
Pobieranie... Pobieranie...

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
12°C Czwartek
rano
17°C Czwartek
dzień
17°C Czwartek
wieczór
14°C Piątek
noc
wiecej »