Kościół w procesie integracji europejskiej

Z udziałem prezydenta Bronisława Komorowskiego i premiera Luksemburga Jean-Clauda Junckera w podkrakowskich Tomaszowicach rozpoczęła się w piątek dwudniowa konferencja poświęcona roli Kościoła katolickiego w procesie integracji europejskiej.

Tematem jubileuszowej, dziesiątej, konferencji jest wkład chrześcijan w zjednoczenie Europy.

Politycy, duchowni i publicyści dyskutować będą o różnych aspektach obecności chrześcijan w polityce, m.in. o tym, kto jest odpowiedzialny za obecność chrześcijaństwa w przestrzeni publicznej.

W piątek w debacie głos zabiorą m.in.: prezydent Bronisław Komorowski, premier Luksemburga Jean-Claude Juncker, były premier Tadeusz Mazowiecki, patriarcha Wenecji kard. Angelo Scola i były przewodniczący Parlamentu Europejskiego, poseł do PE Hans-Gert Poettering.

Podczas sobotniej dyskusji o współpracy UE z Kościołami wystąpi nowy nuncjusz apostolski w Polsce abp Celestino Migliore.

Organizatorami konferencji są: Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie, Fundacja Konrada Adenauera w Polsce i Fundacja Roberta Schumana w Luksemburgu przy współpracy z Frakcją Europejskiej Partii Ludowej w PE, Komisją Episkopatów Wspólnoty Europejskiej i Wydawnictwem "Wokół Nas".

Przeczytaj wypowiedzi:

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  1 2 3 4 5 6 7
  24°C Poniedziałek
  dzień
  25°C Poniedziałek
  wieczór
  22°C Wtorek
  noc
  18°C Wtorek
  rano
  wiecej »