Palikot: I tak mnie wyrzucą z Platformy

Janusz Palikot zapowiada, że w przypadku usunięcia go z PO przez sąd partyjny, wytoczy Platformie proces przed sądem powszechnym. - Jeśli PO nie przyjmie moich postulatów, odejdę dobrowolnie, mówi w wywiadzie udzielonym "Rzeczpospolitej".

- "Nie dam się kupić żadnymi stanowiskami czy ofertami, mówi Palikot. - Nie widzę żadnych powodów do usunięcia mnie z PO przez sąd koleżeński. Z góry mówię: po co mnie usuwać siłą, w sytuacji gdy wygram to w sądach powszechnych, bo nie ma żadnych podstaw do usunięcia mnie z partii. Zrobię to w imię demokracji i wytoczę Platformie regularny proces. Jeżeli PO nie przyjmie moich postulatów, i tak odejdę dobrowolnie".

Palikot uważa, że "trzeba przesunąć Platformę w stronę lewicowo-centrową". Części lewicowej jest bowiem za mało, co wcześniej czy później będzie kosztowało PO utratę poparcia. - "Dzisiaj ekstremalne, bezmyślne zachowania Jarosława Kaczyńskiego podbijają wciąż poparcie dla PO. Ale w każdym kolejnym miesiącu będzie spadek notowań PiS. W mojej ocenie - mówi Palikot - Kaczyński długo nie wytrzyma w roli szefa tej partii i następne wybory parlamentarne odbędą się bez niego (...). Wyczerpuje się energia gromadzenia się wokół PO na zasadzie negatywnej, czyli strachu przed PiS" - ostrzega rozmówca "Rzeczpospolitej".

I zapowiada, że w przypadku usunięcia go z PO natychmiast przekształci ruch poparcia Janusza Palikota w partię polityczną. Na uwagę gazety, że chce zamienić mercedesa na taczkę, odpowiada, że to będzie "jego taczka" i że zawsze "pracował na swoim i sam sobie był szefem". Mówi też, że jest już kilka osób, które chcą finansować jego stowarzyszenie, a "jak wiadomo wydatki na stowarzyszenia nie są limitowane tak jak na partie polityczne".

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
4°C Niedziela
rano
7°C Niedziela
dzień
9°C Niedziela
wieczór
7°C Poniedziałek
noc
wiecej »