Intensywna praca watykańskiej komisji Covid-19.
Zadaniem watykańskiej Komisji ds. Covid-19 jest przygotowanie przyszłości po pandemii. Bardzo pomocne okazuje się w tym nauczanie Benedykta XVI o nadziei, który pokazywał, że nasza nadzieja, a tym samym i przyszłość musi się opierać na Bogu - powiedział kard. Peter Turkson, prefekt Dykasterii ds. Integralnego Rozwoju Człowieka. Wziął on udział w konferencji prasowej na temat zaangażowania Kościoła podczas pandemii.
Na pierwszej linii frontu zaangażowana jest przede wszystkim Caritas Internationalis, która realizuje w tym momencie projekty pomocowe o łącznej wartości ponad 12 mln dolarów. Za jej pośrednictwem Kościół dociera z pomocą do najbardziej poszkodowanych.
Zdaniem kard. Turksona bardzo ważne jest, aby Kościół uświadomił sobie zapotrzebowanie na szczególną posługę duszpasterską w czasie pandemii. Dotyczy to w szczególności rodzin, które straciły najbliższych i czują się zranione tym, w jaki sposób zostali oni potraktowani, a mianowicie, że odmówiono im pożegnania z krewnymi, pojednania z Bogiem i godnego pogrzebu. Tym wszystkim zajmuje się również watykańska komisja - mówi kard. Turkson.
Zbieramy informacje z całego Kościoła, by dzielić się z innymi
„Pracujemy 24 godziny na dobę. Staramy się zbierać informację i doświadczenia z całego świata, ze wszystkich Kościołów lokalnych. Sami robimy z tego jakąś syntezę i dzielimy się z innymi, z Kościołem powszechnym, ale nie jest to łatwe. To jest jeden aspekt naszej działalności: dzielić się informacjami – zaznaczył kard. Peter Turkson. - Drugi aspekt to przygotowanie intelektualne do przyszłości. Zajmują się tym poszczególne podgrupy ds. ekologii i środowiska naturalnego, służby zdrowia, pracy. Na tym polu trwają bardzo intensywne prace. Wszyscy starają się dojść do wniosków, którymi można by się podzielić z całą ludzkością i ułatwić w ten sposób budowanie światowego braterstwa.“
Według najnowszego sondażu Calin Georgescu może obecnie liczyć na poparcie na poziomie ok. 50 proc.
Zapewnił też o swojej bliskości mieszkańców Los Angeles, gdzie doszło do katastrofalnych pożarów.
Obiecał zakończenie "inwazji na granicy" i zakończenie wojen.
Ale Kościół ma prawo istnieć, mieć poglądy i jasno je komunikować.