Na panel z okazji X Dnia Papieskiego, który w tym roku organizowany jest pod hasłem „Jan Paweł II – odwaga świętości” zaprasza Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia. O tym, czy w mediach jest miejsce na świętość, czym ona jest dla współczesnego świata, jak wierzy współczesna młodzież oraz co to znaczy, że Jan Paweł II był święty, dyskutować będą 6 października w Warszawie główni laureaci Nagrody Dziennikarskiej „Ślad” im. Biskupa Jana Chrapka.
Gospodarzem spotkania będzie arcybiskup Kazimierz Nycz, metropolita warszawski, Przewodniczący Rady Fundacji, Dzieło Nowego Tysiąclecia.
Na pytanie „Czy w mediach jest miejsce na świętość?” spróbuje odpowiedzieć Ewa Czaczkowska z „Rzeczpospolitej”; Marek Zając z tygodnika „Przekrój” zastanowi się nad tym, czy „Świętość w dzisiejszym świecie jest chciana, odrzucana czy wyśmiewana”; „Czy polska młodzież wierzy odważnie?” – to tytuł wystąpienia Anny Gruszeckiej z Radia Merkury natomiast Grzegorz Polak z Religia.tv zmierzy się z tematem „Jan Paweł II – dlaczego święty?”
Po krótkich wystąpieniach rozpocznie się panel wokół głównego tematu tegorocznego Dnia Papieskiego „Jan Paweł II – Odwaga Świętości”.
Sesję zakończy wystąpienie metropolity warszawskiego.
„Naszym celem jest refleksja dotycząca papieskiego nauczania w wymiarze wezwania do świętości. Podczas panelu podejmiemy ważny i trudny temat świętości i możliwość aktualizacji myśli Jana Pawła II w dzisiejszym przekazie medialnym” – napisał w zaproszeniu na sesję abp Kazimierz Nycz.
„Tak często dziennikarzom przychodzi relacjonować świętość, a także, może nawet częściej, jej brak w dzisiejszym świecie. Zdajemy sobie sprawę, że jest to temat niezwykle ważny” – podkreślił przewodniczący Rady Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.
Sesja odbędzie się 6 października (środa), o godzinie 12.00, w Sali Plenarnej Sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski, Skwer Kardynała Stefana Wyszyńskiego 6, w Warszawie.
Łączna liczba poległych po stronie rosyjskiej wynosi od 159,5 do 223,5 tys. żołnierzy?
Potrzebne są zmiany w prawie, aby wyeliminować problem rozjeżdżania pól.
Priorytetem akcji deportacyjnej są osoby skazane za przestępstwa.