PiS proponuje, aby handel dopalaczami możliwy był dopiero po uzyskaniu zgody, takiej samej, jaką przewiduje procedura rejestracji leków. W poniedziałek posłowie PiS przedstawili projekt ustawy w tej sprawie. PiS apeluje, by Sejm zajął się projektem na najbliższym posiedzeniu.
Szef klubu PiS wystosował także pismo do premiera Donalda Tuska, z prośbą "o zabezpieczenie środków finansowych na szeroko pojętą akcję społeczno-edukacyjną na temat zagrożeń wynikających z zażywania" dopalaczy oraz "koordynację działań instytucji państwowych odpowiedzialnych za zdrowie obywateli czy też ich właściwą edukację we wspomnianym wyżej zakresie".
Błaszczak napisał także do: szefowej MEN Katarzyny Hall - z prośbą o przeprowadzenie akcji edukacyjnej w szkołach poświęconej zagrożeniom wynikającym z zażywania dopalaczy oraz do minister zdrowia Ewy Kopacz - o przeprowadzenie akcji społeczno-edukacyjnej na ten temat.
O tym, że PiS będzie wysyłał apele do Tuska, Hall i Kopacz - aby wszelkie możliwe rezerwy finansowe zaangażować w akcję edukacyjną, która pokazywałaby, jakie mogą być skutki brania dopalaczy - mówiła Kempa już podczas konferencji.
Według niej, projekty ustaw, mające służyć walce z dopalaczami, powinny zostać rozpatrzone wspólnie przez komisje zdrowia oraz sprawiedliwości i praw człowieka. "Podczas takiego posiedzenia (...) do odpowiedniej ustawy chcemy zaproponować wpisanie moratorium na obrót dopalaczami na pół roku" - powiedziała. Dodała, że od tego czasu mogłaby zacząć obowiązywać już nowa ustawa.
PiS chce także wprowadzenia do Kodeksu karnego przepisu kary pozbawienia wolności do ośmiu lat za handel dopalaczami. "Proponujemy, jeśli ktoś bez zezwolenia będzie dopuszczał te śmiercionośne substancje na polski rynek i obracał nimi, to będzie podlegał karze do lat ośmiu" - powiedział Piecha.
Tak wynika z sondażu SW Research wykonanego na zlecenie "Wprost".
Przedstawienia odbywały się kilka razy w tygodniu, w późnych godzinach wieczornych.
W starożytnym mieście Ptolemais na wybrzeżu Morza Śródziemnego.