Wernisaż wystawy „Brat naszego Boga” – na której zostaną zaprezentowane nieznane rękopisy Karola Wojtyły – odbędzie się 11 października w Galerii Instytutu w Krakowie.
Na wystawie prezentowane będą niepokazywane dotąd brulion dramatu Karola Wojtyły „Brat naszego Boga”, ze zbiorów Archiwum Kurii Metropolitalnej w Krakowie i rękopis ze zbiorów Archiwum Krakowskiej Kapituły Katedralnej, fotografie z czasów, gdy był kapłanem i biskupem diecezji krakowskiej (ze zbiorów Archiwum Kurii Metropolitalnej w Krakowie i Archiwum Artystycznego i Biblioteki Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie). Wystawa jest twórczą odpowiedzią na pytanie o zmianę zapatrywań Karola Wojtyły na sztukę.
W ramach tej ekspozycji zaprezentowany zostanie życiorys Adama Chmielowskiego, wzbogacony fotografiami z różnych okresów jego życia, a także fotokopie obrazów autorstwa Brata Alberta, pochodzące ze zbiorów: Zgromadzenia Braci Albertynów Posługujących Ubogim, Zgromadzenia Sióstr Albertynek Posługujących Ubogim, Muzeum Narodowego w Krakowie, Muzeum Narodowego w Warszawie.
Integralną częścią wystawy będzie artystyczna prezentacja multimedialna, a także projekcja filmu: „Brat naszego Boga” na podstawie dramatu Karola Wojtyły, w reż. Krzysztofa Zanussiego. Autorem scenariusza wystawy jest ks. prof. dr hab. Jacek Urban, zaś aranżację opracowuje Agnieszka Sowa-Szenk.
Wystawa jest także upamiętnieniem kolejnej rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Stolice Piotrową. Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objął metropolita krakowski kardynał Stanisław Dziwisz oraz Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski. Początek o godzinie 12.00, przy ulicy Kanoniczej 18.
Łączna liczba poległych po stronie rosyjskiej wynosi od 159,5 do 223,5 tys. żołnierzy?
Potrzebne są zmiany w prawie, aby wyeliminować problem rozjeżdżania pól.
Priorytetem akcji deportacyjnej są osoby skazane za przestępstwa.
Organizacja wspiera mieszkańców tego terenu za pośrednictwem Caritas Jerozolima.