Październik w Stanach Zjednoczonych to miesiąc poszanowanie i obrony życia. Pośród wielu inicjatyw podejmowanych w całym kraju na uwagę zasługuje „Tydzień życia” zorganizowany przez studencką grupę pro life „BEARfoot for Babies” z Kolorado.
Jest ona zaliczana do najaktywniejszych organizacji młodzieżowych broniących życia w USA. Jej nazwa jest grą słów. Bearfoot – stopa niedźwiedzia w wymowie brzmi jak barefoot – boso. Nazwa ta pochodzi od niedźwiedzia, maskotki uniwersytetu.
Przez cały tydzień od poniedziałku do soboty studenci grupy „Bearfoot” chodzili boso po uniwersyteckim campusie. Chcieli w ten sposób zwrócić uwagę na potrzebę solidarności z nienarodzonymi dziećmi.
„To niesłychane, że nasze bose stopy zapoczątkowały wiele rozmów na temat obrony życia. W tym roku jest nawet lepiej niż w ubiegłym i niż oczekiwaliśmy. Jesteśmy szczęśliwi, że możemy zarażać innych młodych przesłaniem obrony życia” – powiedziała Sunny Longenbaugh, odpowiedzialna za duszpasterstwo na uniwersytecie.
Program „Tygodnia życia” był niebywale bogaty. Całość rozpoczęła się Mszą odprawioną przez metropolitę Denver abp. Charlesa J. Chaputa. Dużym zainteresowaniem cieszyły się wykłady ks. Tadeusza Pacholczyka, zaliczanego do największych autorytetów w dziedzinie bioetyki w całym kraju. Ponadto odbyły się spotkania z osobami kierującymi niegdyś klinikami aborcyjnymi, zbiórki pieniędzy i wystawy zdjęć.
Tydzień zakończono wbiciem w ziemię na trawniku uniwersyteckim trzech tysięcy trzystu białych krzyży, co symbolizowało liczbę nienarodzonych dzieci, które każdego dnia na skutek aborcji giną w Stanach Zjednoczonych.
Witało ich jako wyzwolicieli ok. 7 tys. skrajnie wyczerpanych więźniów.
Trump powiedział w sobotę, że "powinniśmy po prostu oczyścić" palestyńską enklawę.
Łączna liczba poległych po stronie rosyjskiej wynosi od 159,5 do 223,5 tys. żołnierzy?
Potrzebne są zmiany w prawie, aby wyeliminować problem rozjeżdżania pól.