W ciągu minionej doby przybyło w Indiach 86 432 zakażeń koronawirusem, w sumie od początku epidemii potwierdzono 4 023 179 przypadków. Na Covid-19 zmarło 1089 kolejnych osób, a bilans ofiar śmiertelnych wzrósł do 69 561 - poinformowało w sobotę indyjskie ministerstwo zdrowia.
Indie znalazły się na trzecim miejscu - po USA i Brazylii - po względem liczby infekcji koronawirusem. Kryzys związany z pandemią pogłębia się w miarę, jak coraz więcej zakażeń wykrywa się w gęsto zaludnionych i pozbawionych dobrej opieki medycznej pomniejszych miejscowościach, wsiach i miasteczkach - pisze Associated Press.
Indie mają największy na świecie dobowy przyrost zakażeń i doganiają Brazylię pod względem ogólnej liczby zakażonych. Według najnowszych danych Uniwersytetu Johna Hopkinsa z USA najwięcej infekcji na świecie odnotowano w Stanach Zjednoczonych (6,20 mln), Brazylii (ponad 4 mln) i właśnie w Indiach; na czwartym miejscu plasuje się Rosja z ponad milionem zakażeń.
W wywiadzie dla Fox News ocenił, że porozumienie z Rosją na temat wojny "wyłania się".
UNICEF: przemoc wobec nieletnich przybiera często drastyczną postać.
Unijni przywódcy planują w lipcu szczyt z przywódcą Chin Xi Jinpingiem w Pekinie
Białoruski funkcjonariusz w mundurze uczestniczył w probie forsowania polskiej granicy.
Zdaniem lidera Konfederacji sprawą powinna zająć się też Państwowa Komisja Wyborcza.
Pomijając polityczny wymiar tego wydarzenia, który Polacy różnie mogą oceniać... To trzeba zobaczyć.