Aborcja prowadzi do ponad dwukrotnie większego zagrożenia chorobą nowotworową piersi, natomiast zdecydowanie mniejszą liczbę zachorowań odnotowano u matek, które urodziły pięcioro i więcej dzieci oraz tych, które przez długi okres karmiły swe dzieci piersią. Dane te opublikowane przez czasopisma medyczne kilku krajów azjatyckich przytacza misyjna agencja Asianews.
Według badań opublikowanych przez naukowców irańskich w czasopiśmie specjalistycznym Medical Oncology aborcja zwiększa o 193 proc. zagrożenie nowotworem piersi. Innym czynnikiem zwiększającym zagrożenie tego typu nowotworem jest zajście w ciążę w wieku bardziej zaawansowanym.
Natomiast u kobiet które co najmniej pięciokrotnie zaszły w ciążę zagrożenie to zmniejsza się o 91 proc. w porównaniu z tymi, które nigdy nie były w ciąży. Każda kolejna ciąża zmniejsza zagrożenie nowotworem piersi o 50 proc. Natomiast z badań naukowców ze Sri Lanki, opublikowanych w piśmie Cancer Epidemiology wynika, że u kobiet, które dokonały aborcji zagrożenie nowotworem piersi jest 242 proc. większe, i czynnik ten wpływa w największym stopniu na zachorowania.
Równocześnie zauważono, że przedłużony okres karmienia dzieci piersią w sposób znaczący obniża zagrożenie nowotworem piersi. Podobną statystykę przytaczają naukowcy z USA, Chin i Turcji.
Łączna liczba poległych po stronie rosyjskiej wynosi od 159,5 do 223,5 tys. żołnierzy?
Potrzebne są zmiany w prawie, aby wyeliminować problem rozjeżdżania pól.
Priorytetem akcji deportacyjnej są osoby skazane za przestępstwa.
Organizacja wspiera mieszkańców tego terenu za pośrednictwem Caritas Jerozolima.