"Milion modlących się dzieci". Najmłodsi z całego świata łączą się w Różańcu

Powraca inicjatywa Papieskiego Stowarzyszenia "Pomoc Kościołowi w Potrzebie" pod nazwą "Milion modlących się dzieci". W tym roku maluchy będą modlić się nie tylko o pokój, ale także o ustanie pandemii.

Katolickie media piszą: "Zaznaczcie sobie datę: 18 października. Godziny nie ma, miejsca zbiórki także nie". Ale jest strona internetowa www.millionkidspraying.org, gdzie można się zarejestrować, by zobaczyć, że jest wiele dzieci, że są razem i że modlą się Różańcem z tysiącami innych dzieci w każdym zakątku planety.

Pomysł, proponowany co roku przez Pomoc Kościołowi w Potrzebie, zakłada zjednoczenie na modlitwie miliona dzieci. W rodzinach, parafiach, grupach katechetycznych. Biorąc pod uwagę, że 18 października w tym roku wypada w niedzielę, dla szkół i przedszkoli zaproponowano też Różaniec dzień później - w poniedziałek 19 października.

Przewiduje się, że w modlitwie wezmą udział dzieci z 80 krajów z każdego kontynentu, od Ghany po Syrię i Papuę-Nową Gwineę. Materiał ilustracyjny został przygotowany w 27 językach, włączając arabski i różne narzecza afrykańskie.

Jak wziąć udział?

Modląc się na różańcu: w rodzinie, w parafii, z przyjaciółmi, indywidualnie. Najlepiej, gdy dzieci się zarejestrują (same lub z pomocą starszych) na stronie www.millionkidspraying.org, "by dać innym znać, że są i by móc się policzyć".

Kiedy?

W niedzielę 18 października (wykorzystując, że to miesiąc maryjny), a dla przedszkoli i szkół - 19 października.

Plakaty i materiały informacyjne

Wszystko przygotowane jest z myślą o dzieciach, z pięknymi rysunkami, które można pobrać ze strony www.milionkidspraying.com. A dla najmłodszych przygotowano także ilustracje do pokolorowania.

Dla maluchów

Jeśli chętne do modlitwy są całkiem malutkie dzieci, które jeszcze nie potrafią modlić się na różańcu, do ściągnięcia ze strony jest także "zestaw modlitewny", na którym prosty rysunek przedstawia koronkę z paciorkami; są tu także teksty wezwań i propozycja "Radosnego Różańca Dzieci".

Dlaczego "milion dzieci"?

Mowa o celu idealnym, zainspirowanym słowami św. Ojca Pio: "Kiedy milion dzieci będzie odmawiać Różaniec, świat się zmieni".

Jak się policzyć?

Na stronie inicjatywy jest licznik, który rejestruje zapisanych i nazwy oraz liczbę członków grup. Jest także interaktywna mapa, nieustannie aktualizowana dla poszczególnych krajów.

Wideo

ACN International - Aid to the Church in Need One Million Children Praying the Rosary
«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Pobieranie... Pobieranie...

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
1°C Niedziela
dzień
1°C Niedziela
wieczór
0°C Poniedziałek
noc
-2°C Poniedziałek
rano
wiecej »