Dzisiaj rozpoczynają się ogólnopolskie rekolekcje dla księży asystentów diecezjalnych KSM z udziałem ks. bpa Wiktora Skworca.
Reprezentowanych jest ok. 30 diecezji. Rekolekcje służą pogłębieniu duchowości apostolskiej księży asystentów w myśl słów Jana Pawła II – „Musicie być silniejsi niż warunki, w których przyszło Wam żyć”.
Do zadań asystentów diecezjalnych KSM należy m.in. :
1.Prowadzenie duchowej formacji członków, czuwanie nad doktrynalną poprawnością Stowarzyszenia i zgodności prowadzonej działalności ze statutem.
2.Doprowadzanie do spotkań Biskupa z Zarządem Diecezjalnym w celu omawiania planów
i kierunków rozwoju Stowarzyszenia w diecezji, tym samym kształtując atmosferę ścisłej współpracy świeckich z hierarchią.
3.Wraz z Zarządem Diecezjalnym opracowuje roczne programy formacyjne. Ze względu na cele Stowarzyszenia asystent odpowiada nie tylko za formację religijną, apostolską, ale również ludzką, patriotyczną, obywatelską itp.
4.Przybliża członkom Stowarzyszenia bieżące dokumenty Kościoła ( encykliki, adhortacje ) – szczególnie nauczanie KNS.
5.Organizuje i prowadzi wraz z Zarządem diecezjalne dni formacyjne dla członków Stowarzyszenia
w czasie wakacji jak i w ciągu roku.
6.Angażuje się w zakładanie nowych oddziałów parafialnych, kół szkolnych czy kół akademickich KSM na terenie diecezji i utrzymuje relacje z ich asystentami.
7. Asystent diecezjalny uczestniczy w zjazdach diecezjalnych KSM, posiedzeniach i pracach Zarządu Diecezjalnego. Posiada pełną wiedzę o aktywności Stowarzyszenia.
8.Uczestniczy w codziennym życiu organizacji, pomaga w nawiązywaniu kontaktów, rozwiązywaniu bieżących problemów. Tym bardziej jest to konieczne w momencie kiedy KSM odradza się
po wieloletniej przerwie, nie mając jeszcze licznego grona seniorów i instruktorów.
Rekolekcje odbywają się w dniach 26–29 października 2010 r. w Centrum Spotkań i Dialogu Diecezji Kieleckiej w miejscowości Skorzeszyce nr 167 k/Górna .
W Monrowii wylądowali uzbrojeni komandosi z Gwinei, żądając wydania zbiega.
Dziś mija 1000 dni od napaści Rosji na Ukrainę i rozpoczęcia tam pełnoskalowej wojny.
Są też bardziej uczciwe, komunikatywne i terminowe niż mężczyźni, ale...
Rodziny z Ukrainy mają dostęp do świadczeń rodzinnych np. 800 plus.