Podpisał ponad 50 ustaw, mianował nowych ambasadorów, złożył wizyty w Brukseli, Paryżu, Berlinie i Watykanie, przyznał dziesięć Orderów Orła Białego - w niedzielę, 14 listopada, mija sto dni od zaprzysiężenia prezydenta Bronisława Komorowskiego.
11.11. - Prezydent uczestniczył w centralnych uroczystościach z okazji święta 11 listopada.
Rano wziął udział we mszy inaugurującej obchody Święta Niepodległości w bazylice św. Krzyża w Warszawie. Potem odsłonił tablicę upamiętniającą słynnego "kuriera z Warszawy". Pamiątkową tablicę umieszczono przed domem, w którym Jan Nowak-Jeziorański spędził ostatnie lata życia po powrocie z długoletniej emigracji.
Komorowski złożył też wiązankę biało-czerwonych kwiatów przed pomnikiem przy Muzeum Więzienia "Pawiak". Była to reakcja na akt zniszczenia tego pomnika w nocy. Policja zatrzymała już prawdopodobnego sprawcę dewastacji. Uszkodzeniu uległo także miejsce upamiętnienia papieża Jana Pawła II - rozrzucono tam kwiaty i porozbijano znicze.
Mamy prawo być dumni z odzyskanej wolnej Ojczyzny - podkreślał prezydent podczas uroczystości przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Apelował, by wielobarwność poglądów i wyobrażeń o państwie nie zamieniła się w piekło wojny polsko-polskiej. "Kiedy się spieramy, spierajmy się mądrze" - wzywał prezydent. W uroczystościach przed GNŻ wzięli udział także m.in. prezydent Litwy Dalia Grybauskaite, marszałkowie Sejmu i Senatu Grzegorz Schetyna i Bogdan Borusewicz, premier Donald Tusk.
Po południu Komorowski spotkał się z prezydent Litwy. Rozmowa dotyczyła m.in. uprawnień mniejszości narodowych, relacji dwustronnych i zbliżającego się szczycie NATO w Lizbonie.
W porannym wywiadzie Komorowski zapowiedział, że w czasie wizyty prezydenta Rosji Dmitrija Miedwiediewa w Polsce będzie rozmawiał z nim m.in. o wciąż niewystarczającym stopniu wymiany informacji między naszymi krajami w sprawie śledztwa smoleńskiego. Prezydent odniósł się również do sprawy przeniesienia krzyża z kaplicy Pałacu Prezydenckiego do kościoła św. Anny. "Krzyż jest tam, gdzie powinien być" - oświadczył.
12.11. - Bronisław Komorowski zapowiedział, że skieruje do Sejmu projekt zmian w konstytucji wiążący się z członkostwem Polski w Unii Europejskiej (chodzi m.in. o uregulowania, które zaczną obowiązywać po wejściu Polski do strefy euro; dotyczą m.in. organizacji Narodowego Banku Polskiego, w tym przyszłej likwidacji Rady Polityki Pieniężnej).
Armia izraelska nie skomentowała sobotniego ataku na Bejrut i nie podała, co miało być jego celem.
W niektórych miejscach wciąż słychać odgłosy walk - poinformowała agencja AFP.
Wedle oczekiwań weźmie w nich udział 25 tys. młodych Polaków.
Kraje rozwijające się skrytykowały wynik szczytu, szefowa KE przyjęła go z zadowoleniem
Sejmik woj. śląskiego ustanowił 2025 r. Rokiem Tragedii Górnośląskiej.
Z dala od tłumów oblegających najbardziej znane zabytki i miejsca.