Podpisał ponad 50 ustaw, mianował nowych ambasadorów, złożył wizyty w Brukseli, Paryżu, Berlinie i Watykanie, przyznał dziesięć Orderów Orła Białego - w niedzielę, 14 listopada, mija sto dni od zaprzysiężenia prezydenta Bronisława Komorowskiego.
11.11. - Prezydent uczestniczył w centralnych uroczystościach z okazji święta 11 listopada.
Rano wziął udział we mszy inaugurującej obchody Święta Niepodległości w bazylice św. Krzyża w Warszawie. Potem odsłonił tablicę upamiętniającą słynnego "kuriera z Warszawy". Pamiątkową tablicę umieszczono przed domem, w którym Jan Nowak-Jeziorański spędził ostatnie lata życia po powrocie z długoletniej emigracji.
Komorowski złożył też wiązankę biało-czerwonych kwiatów przed pomnikiem przy Muzeum Więzienia "Pawiak". Była to reakcja na akt zniszczenia tego pomnika w nocy. Policja zatrzymała już prawdopodobnego sprawcę dewastacji. Uszkodzeniu uległo także miejsce upamiętnienia papieża Jana Pawła II - rozrzucono tam kwiaty i porozbijano znicze.
Mamy prawo być dumni z odzyskanej wolnej Ojczyzny - podkreślał prezydent podczas uroczystości przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Apelował, by wielobarwność poglądów i wyobrażeń o państwie nie zamieniła się w piekło wojny polsko-polskiej. "Kiedy się spieramy, spierajmy się mądrze" - wzywał prezydent. W uroczystościach przed GNŻ wzięli udział także m.in. prezydent Litwy Dalia Grybauskaite, marszałkowie Sejmu i Senatu Grzegorz Schetyna i Bogdan Borusewicz, premier Donald Tusk.
Po południu Komorowski spotkał się z prezydent Litwy. Rozmowa dotyczyła m.in. uprawnień mniejszości narodowych, relacji dwustronnych i zbliżającego się szczycie NATO w Lizbonie.
W porannym wywiadzie Komorowski zapowiedział, że w czasie wizyty prezydenta Rosji Dmitrija Miedwiediewa w Polsce będzie rozmawiał z nim m.in. o wciąż niewystarczającym stopniu wymiany informacji między naszymi krajami w sprawie śledztwa smoleńskiego. Prezydent odniósł się również do sprawy przeniesienia krzyża z kaplicy Pałacu Prezydenckiego do kościoła św. Anny. "Krzyż jest tam, gdzie powinien być" - oświadczył.
12.11. - Bronisław Komorowski zapowiedział, że skieruje do Sejmu projekt zmian w konstytucji wiążący się z członkostwem Polski w Unii Europejskiej (chodzi m.in. o uregulowania, które zaczną obowiązywać po wejściu Polski do strefy euro; dotyczą m.in. organizacji Narodowego Banku Polskiego, w tym przyszłej likwidacji Rady Polityki Pieniężnej).
Informuje międzynarodowa organizacja Open Doors, monitorująca prześladowania chrześcijan.
Informuje międzynarodowa organizacja Open Doors, monitorująca prześladowania chrześcijan.
Osoby zatrudnione za granicą otrzymały 30 dni na powrót do Ameryki na koszt rządu.