Podpisał ponad 50 ustaw, mianował nowych ambasadorów, złożył wizyty w Brukseli, Paryżu, Berlinie i Watykanie, przyznał dziesięć Orderów Orła Białego - w niedzielę, 14 listopada, mija sto dni od zaprzysiężenia prezydenta Bronisława Komorowskiego.
6.11. - Komorowski podkreślił na zakończenie szczytu Grupy Wyszehradzkiej w Karlowych Warach, że prezydenci Polski, czech, Węgier i Słowacji mają identyczne poglądy dotyczące nowej koncepcji strategicznej NATO, która ma zostać przyjęta podczas listopadowego szczytu Sojuszu w Lizbonie.
Prezydent powiedział dziennikarzom, że nie śpieszy się z przeprowadzką ze swojego prywatnego mieszkania do Belwederu, bo - jak tłumaczy - nie chce opuszczać gniazda rodzinnego. Prawdopodobnie jednak opuści je i to jeszcze przed Bożym Narodzeniem.
8.11. - Komorowski wraz z żoną Anną odwiedzili szkołę podstawową na warszawskiej Woli, gdzie wraz z dziećmi robili z kolorowego papieru i krepiny biało-czerwone kotyliony z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości.
- Prezydent podpisał nowelizację ustaw: o przeciwdziałaniu narkomanii oraz o Państwowej Inspekcji Sanitarnej zakazującą handlu dopalaczami. Uzasadnił, że podpisał nowelę w trosce o bezpieczeństwo obywateli.
Przed podpisaniem ustawy poinformował, że zamówił opinie konstytucjonalistów w sprawie noweli. Jak zastrzegł, jeżeli z tych ekspertyz będzie wynikało, że przepisy ustawy zakazującej handlu dopalaczami są sprzeczne z konstytucją, to nie zawaha się skierować jej do Trybunału Konstytucyjnego w trybie tzw. badania następczego.
Prezydent spotkał się z minister zdrowia Ewą Kopacz. Rozmawiali m.in. o projektach ustaw związanych z reformą służby zdrowia.
9.11. - W Pałacu Prezydenckim z inicjatywy Komorowskiego odbyło się posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego ws. polskiego stanowiska na listopadowy szczyt NATO w Lizbonie. Podczas szczytu Sojuszu, który odbędzie się 19-20 listopada w Lizbonie, NATO ma przyjąć nową koncepcję strategiczną i uzgodnić terminarz przejmowania odpowiedzialności za bezpieczeństwo Afganistanu przez miejscowe wojsko i policję do końca 2014 r.
Są politycy, którzy sami siebie eliminują z rozmowy o bezpieczeństwie państwa - tak prezydent skomentował rezygnację Jarosława Kaczyńskiego z zasiadania w RBN. Swoją decyzję prezes PiS uzasadniał m.in. sposobem negocjowania przez rząd umowy gazowej z Rosją oraz tym, jak rząd i prezydent podchodzą do zmian Traktatu Lizbońskiego.
10.11. - Prezydent wziął udział w uroczystości odsłonięcia pomnika upamiętniającego ofiary katastrofy z 10 kwietnia w Kwaterze Smoleńskiej na Powązkach Wojskowych w Warszawie. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 8.41 - w chwili, w której siedem miesięcy temu rozbił się prezydencki samolot.
Komorowski podkreślił, że dramat, który wydarzył się siedem miesięcy temu dotknął całe polskie państwo, całą polską wspólnotę narodową. "Przeszywający ból stał się udziałem nas wszystkich, ale przede wszystkim rodzin, bliskich osób, które zginęły w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem" - zauważył.
Prezydent wręczył Ordery Orła Białego: Janowi Krzysztofowi Bieleckiemu, Aleksandrowi Hallowi i Adamowi Michnikowie. Odznaczony biskup Alojzy Orszulik nie mógł osobiście odebrać orderu z powodu kłopotów zdrowotnych. Ordery to dowód wdzięczności dla odznaczonych i ich środowisk - podkreślał.
W przeddzień Święta Niepodległości w Pałacu Prezydenckim Komorowski wręczył także nominacje na stopnie generalskie w wojsku, policji i służbach specjalnych oraz akty powołania kanclerzowi i członkom Kapituły Orderu Wojennego Virtuti Militari.
Prezydent przyjechał na krótko także do Belwederu, gdzie odbywało się spotkanie rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej z prezydentową Anną Komorowską. Według relacji rodzin, Komorowski prosił bliskich tych, którzy zginęli pod Smoleńskiem, o sugestie m.in. jak można upamiętnić ofiary tej katastrofy.
W niektórych przypadkach pracownik może odmówić pracy w święta.
Poinformował o tym dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, Matteo Bruni.
Waszyngton zaoferował pomoc w usuwaniu szkód i ustalaniu okoliczności ataku.