Bielan: Z punktu widzenia ZP próba ponownego wkroczenia Tuska do polskiej polityki nie jest problemem

Nie sądzę żeby z punktu widzenia Zjednoczonej Prawicy próba ponownego wkroczenia do polskiej polityki Donalda Tuska była jakimś problemem - stwierdził w środę europoseł Adam Bielan (Porozumienie). Ocenił też, że kariera Szymona Hołowni pokazuje przede wszystkim słabość opozycji.

Bielan w środę w Programie Trzecim Polskiego Radia był pytany czy wierzy w reaktywację przywództwa Donalda Tuska i jego "sprawczą moc jednoczenia obozu opozycji".

"O roli Donalda Tuska, jego pozycji w polskim społeczeństwie świadczą fakty. Bardzo znaczący udział w kampanii europejskiej w 2019 r., kiedy Donald Tusk zjednoczył całą opozycję, powstała tzw Koalicja Europejska, występował na wiecach tej opozycji, był bardzo aktywny w kampanii wyborczej. Później Koalicja Obywatelska doznała spektakularnej porażki, a obóz Zjednoczonej Prawicy zdobył najwyższy wynik w historii demokratycznych wyborów w Polsce" - odparł europoseł.

Dopytywany czy czas Donalda Tuska minął, Bielan stwierdził, że "o tym, że czas Donalda Tuska minął, mówią jego koledzy". W tym kontekście stwierdził, że obecny prezydent stolicy Rafał Trzaskowski starając się o jak najwyższe poparcie w wyborach prezydenckich "musiał się odciąć od Tuska".

"Nie sądzę żeby z punktu widzenia naszego obozu próba ponownego wkroczenia do polskiej polityki przez Donalda Tuska była jakimś problemem" - ocenił Bielan.

Polityk był też pytany, czy ugrupowanie Szymona Hołowni Polska 2050 jest jakimś problemem dla Zjednoczonej Prawicy. "Jeśli jest jakimś problemem, co pokazują sondaże to przede wszystkim dla opozycji" - odpowiedział.

Według niego, "kariera Szymona Hołowni, tak jak wcześniej kariera Ryszarda Petru (b. szefa Nowoczesnej - PAP), a więc osób bez doświadczenia politycznego (...) pokazuje przede wszystkim słabość opozycji". "Słabość przywództwa opozycji i fakt, że opozycja po wielu latach bycia w opozycji nie potrafi przedstawić ani wiarygodnego programu, ani osób, które ten program miałby realizować. Nie potrafi porwać Polaków i stąd miejsce na tego rodzaju inicjatywy" - uważa Bielan.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| PAP, POLITYKA

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
28 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
2°C Niedziela
noc
0°C Niedziela
rano
5°C Niedziela
dzień
6°C Niedziela
wieczór
wiecej »