W czwartek ruszamy z zapisami na szczepienia dla seniorów w wieku 69 lat - poinformował szef KPRM Michał Dworczyk. Zapowiedział, że później ruszą zapisy dla seniorów w wieku 68 i 67 lat, a następnie 66 i 65 lat.
Dworczyk na konferencji prasowej w środę stwierdził, że "są przygotowane do końca marca" zapisy na szczepienia dla seniorów. "Teraz ruszamy, od jutra (z zapisami - PAP) dla seniorów mających 69 lat, później ruszają zapisy dla seniorów 68, 67 lat, potem 66, 65 lat, a w ostatnim tygodniu marca zapisy dla 70-latków i osób starszych, czyli otwieramy na nowo ten kalendarz (szczepień seniorów - PAP)" - zapowiedział szef KPRM.
Jak wyjaśnił, zapisy w ostatnim tygodniu marca został zaplanowane tak, by mieć "maksymalną pewność, jakie są zagwarantowane terminy i wielkość dostaw" szczepionek do Polski.
Według informacji podanych na stronach rządowych w czwartek, 11 marca, od godz. 6 rano rozpocznie się rejestracja na szczepienie osób w wieku 69 lat. Ich szczepienie ma ruszyć 22 marca. 18 marca ma rozpocząć się rejestracja osób w wieku 68 i 67 lat, a 22 marca ruszy rejestracja na szczepienie osób w wieku 66 i 65 lat. 25 marca rejestrować się będą mogły osoby z grupy 70+.
Na stronie wyjaśniono, że taki harmonogram wprowadzono, by "uporządkować i ułatwić cały proces". Osoby, z danych roczników, które nie zarejestrują się w przewidzianych dla nich terminach, będą mogły zrobić to w terminach późniejszych.
Dziś ruszyły zapisy na szczepienie dla pacjentów onkologicznych, dializowanych, przed i po przeszczepach i mechanicznie wentylowanych. W poniedziałek 15 marca rozpocznie się ich szczepienie.Grupa ta została uzupełniona o pacjentów onkologicznych, którzy jeszcze nie rozpoczęli leczenia i osoby skierowane do przeszczepu, które czekają na zabieg.
Celem ataku miał być czołowy dowódca Hezbollahu Mohammed Haidar.
Wyniki piątkowych prawyborów ogłosił w sobotę podczas Rady Krajowej PO premier Donald Tusk.
Franciszek będzie pierwszym biskupem Rzymu składającym wizytę na tej francuskiej wyspie.
- ocenił w najnowszej analizie amerykański think tank Instytut Studiów nad Wojną (ISW).
Wydarzenie wraca na płytę Starego Rynku po kilkuletniej przerwie spowodowanej remontami.
Rośnie zagrożenie dla miejscowego ekosystemu i potencjalnie - dla globalnego systemu obiegu węgla.