O tym, by w czasie Święta Dziękczynienia i pośród szału zakupów związanym z tzw. Czarnym Piątkiem, kiedy Amerykanie robią masowe ruszają do sklepów, nie zapominano o wezwaniu papieża do modlitwy w intencji rodzącego się życia – apeluje wielu biskupów USA. Ojciec Święty Benedykt XVI osobiście wezwał do wspólnej modlitwy w intencji każdego poczętego życia w najbliższą sobotę, 27 listopada.
Metropolita San Francisco abp George H. Niederauer podkreślił, że w obecnym momencie historii, „kiedy społeczeństwa propagują zabijanie ludzkich istot jako rozwiązanie społecznych, gospodarczych i środowiskowych problemów, Ojciec Święty przypomina nam o potrzebie i sile modlitwy w obronie ludzkiego życia”.
Z kolei arcybiskup Atlanty, Wilton D. Gregory zaznaczył, że nawet ci chrześcijanie, którzy nie są w pełnej komunii z Kościołem katolickim powinni przyłączyć się do modlitw na całym świecie, którym przewodniczyć będzie papież. Duchowny zachęca także osoby, które z różnych względów nie mogą wziąć udziału w sobotnim czuwaniu, by w jakiś inny sposób zaznaczyły swój udział w tej modlitwie.
„Zapraszam wszystkich chrześcijan, by rozpocząć Adwent we wspólnej modlitwie o Bożą opiekę nad ludzkim życiem. Wszyscy są mile widziani na tej specjalnej modlitwie, bez względu na to czy są w domu czy podróżują w związku ze Świętem Dziękczynienia” – napisał hierarcha w liście pasterskim.
Diecezja Davenport w stanie Iowa opublikowała natomiast broszurę z czytaniami i tekstami dla rodzin, które nie będą mogły brać udziału we wszystkich nabożeństwach, by same przyłączyły się do modlitw, jakie w wigilię pierwszej niedzieli Adwentu zainauguruje Benedykt XVI w Bazylice św. Piotra w Rzymie.
Tymczasem z różnych stron świata płyną głosy solidarności i podziękowania dla Benedykta XVI za tę bezprecedensową inicjatywę. Na stronie http://www.tak-dla-benedykta.pl zbierane są podpisy w 14 językach. Liczba tych w języku polskim przekroczyła już 8 tysięcy.
Według najnowszego sondażu Calin Georgescu może obecnie liczyć na poparcie na poziomie ok. 50 proc.
Zapewnił też o swojej bliskości mieszkańców Los Angeles, gdzie doszło do katastrofalnych pożarów.
Obiecał zakończenie "inwazji na granicy" i zakończenie wojen.
Ale Kościół ma prawo istnieć, mieć poglądy i jasno je komunikować.