Akcja Katolicka w Polsce wraz z Fundacją „Słowo” kolejny raz zaprasza do świętowania rocznicy Chrztu Polski. - Zachęcamy Rodaków do włączenia się w dniu 14 kwietnia 2021 w akcję „Wywieś flagę”.
Wywieszanie w tym dniu flagi państwowej nie tylko podkreśli wagę tego Święta w naszej Ojczyźnie, ale też pokaże ścisły związek naszego chrześcijańskiego fundamentu i polskiej państwowości - podkreślają Jan Klawiter, inicjator ustanowienia święta oraz Urszula Furtak, prezes Akcji Katolickiej w Polsce. Pojutrze przypada 1055-rocznica chrztu Polski.
Akcja Katolicka zaprasza też do udostępniania na stronach internetowych i serwisach społecznościowych plakatu zachęcającego do uroczystego świętowania narodzin Państwa polskiego.
Akcja Katolicka przypomina, że Sejm RP ustanowił Święto Chrztu Polski 22 lutego 2019 r. W założeniu święto ma na celu „upamiętnienie chrztu Polski dokonanego 14 kwietnia 966 r., zważywszy na doniosłość decyzji Mieszka I, cywilizacyjną wagę tego wydarzenia, kluczowe znaczenie dla rozwoju naszej Ojczyzny, a jednocześnie znikomą obecność tego historycznego faktu w społecznej świadomości”.
Święto Chrztu Polski, choć obchodzone w Polsce dopiero po raz trzeci, staje się "okazją do refleksji nad odpowiedzialnością za przyszłość polskiego narodu".
- Na podstawie badań historycznych, data ta jest uznana jako dzień narodzin Państwa polskiego z racji przyjęcia przez Mieszka I chrztu. Jest to jedna z najważniejszych dat w historii Polski: rozpoczęła jej chrystianizację i dała początek jej państwowości - przypominają Jan Klawiter z Fundacji "Słowo", były poseł, inicjator ustanowienia święta oraz Urszula Furtak, prezes Akcji Katolickiej w Polsce.
Jej członkowie zwracają się z gorącą prośbą o rozpropagowanie tego święta, zachęcenie Polaków do wywieszenia flag i do refleksji nad tym niezwykle ważnym wydarzeniem w naszej historii, od którego minęło już 1055 lat.
- poinformował portal Ukrainska Prawda, powołując się na źródła.
Według przewodniczącego KRRiT materiał zawiera treści dyskryminujące i nawołujące do nienawiści.
W perspektywie 2-5 lat można oczekiwać podwojenia liczby takich inwestycji.