Watykańska Dykasteria ds. Świeckich, Rodziny i Życia opublikowała rozważania różańcowe zadedykowane narzeczonym. Zachęca, by w czerwcu odmawiali wspólnie różaniec, za co mogą otrzymać odpust zupełny.
O możliwości uzyskania odpustu zupełnego przez narzeczonych, odmawiających wspólnie różaniec informuje dekret Penitencjarii Apostolskiej, opublikowany z okazji obchodzonego w Kościele Roku Jubileuszowego ku czci św. Józefa.
"W powołaniu Józefa najważniejsze stało się jego bycie opiekunem Świętej Rodziny z Nazaretu, oblubieńcem Najświętszej Maryi Panny i prawnym ojcem Jezusa. Aby wezwać rodziny chrześcijańskie do odtwarzania tego przykładu wewnętrznej jedności, miłości i modlitwy, którym jest Święta Rodzina, udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy odmawiać będą Różaniec Święty w rodzinach i pomiędzy narzeczonymi" - czytamy w dokumencie. I, choć przywilej odpustu, dotyczący także wielu innych grup i okoliczności i zarządzony przez papieża Franciszka, obowiązuje przez cały rok, watykańska Dykasteria ds. Świeckich, Rodziny i Życia zachęca, by to właśnie czerwiec był miesiącem, w którym wspólną modlitwę różańcową podejmą narzeczeni.
Z tej okazji Watykan opublikował rozważania różańcowe dedykowane narzeczonym, które, przetłumaczone na 5 języków, można znaleźć na stronie internetowej: http://www.laityfamilylife.va/content/laityfamilylife/en/news/amorislaetitia/pregare-insieme-il-rosario--una-proposta-audace-.html Za każdorazowe odprawienie nabożeństwa różańcowego (niekoniecznie w oparciu o watykańskie rozważania) narzeczeni mogą uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (tzn. sakramentalna spowiedź, Komunia eucharystyczna oraz modlitwa zgodna z intencjami Ojca Świętego). Rok Jubileuszowy ku czci św. Józefa trwa w Kościele katolickim od 8 grudnia 2020 r. do 8 grudnia 2021 r.
Według najnowszego sondażu Calin Georgescu może obecnie liczyć na poparcie na poziomie ok. 50 proc.
Zapewnił też o swojej bliskości mieszkańców Los Angeles, gdzie doszło do katastrofalnych pożarów.
Obiecał zakończenie "inwazji na granicy" i zakończenie wojen.
Ale Kościół ma prawo istnieć, mieć poglądy i jasno je komunikować.