Kaczyński: wypowiedzi szefa izraelskiej dyplomacji po uchwaleniu nowelizacji KPA: bezczelne i niedopuszczalne

Jako bezczelne i niedopuszczalne ocenił prezes PiS Jarosław Kaczyński wypowiedzi szefa izraelskiej dyplomacji po uchwaleniu nowelizacji KPA. "Ale przy okazji okazało się, iż nasza opozycja uważa, że Polska jest jakimś państwem drugiego gatunku" - powiedział tygodnikowi "Gazeta Polska" Kaczyński.

Pod koniec czerwca Sejm uchwalił nowelizację Kodeksu postępowania administracyjnego, która stanowi m.in. że po upływie 30 lat od wydania decyzji administracyjnej niemożliwe będzie wszczęcie postępowania w celu jej zakwestionowania, np. w sprawie odebranego przed laty mienia.

Uchwalenie noweli spotkało się z ostrą reakcją strony izraelskiej. Ambasada Izraela w Polsce stwierdziła, że nowela "w rezultacie uniemożliwi zwrot mienia żydowskiego lub ubieganie się o rekompensatę" i że "to niemoralne prawo poważnie uderzy w stosunki między naszymi państwami". Również szef MSZ Izraela Jair Lapid ocenił, że "nowe polskie prawo jest hańbą i poważnie zaszkodzi stosunkom między dwoma krajami".

Prezes PiS i wicepremier w wywiadzie dla tygodnika "Gazeta Polska" ocenił wypowiedzi szefa izraelskiej dyplomacji na ten temat "jako bezczelne i niedopuszczalne."

"Ale przy okazji okazało się, iż nasza opozycja uważa, że Polska jest jakimś państwem drugiego gatunku. Jeśli wsłuchać się w ich głosy, to należałoby uznać, że zanim Sejm RP uchwali prawo, to powinien prowadzić konsultacje w przynajmniej kilku miejscach na świecie i testować, czy ono spotka się z aprobatą. Mam radykalnie odmienny pogląd w tej sprawie" - dodał Kaczyński.

Lider PiS podkreślił, że "sami stanowimy prawo" i "nie jesteśmy nikomu niczego winni. Nawet złamanego grosza."

"Natomiast są rachunki, które wobec nas nie zostały uregulowane. Za zbrodnie i zniszczenia II wojny światowej Niemcy są nam winni przeszło bilion dolarów" - zaznaczył. Kaczyński dopytywany o to, czy coś z tym rachunkiem zrobimy powiedział: "Wszystko w swoim czasie".

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10°C Środa
rano
12°C Środa
dzień
13°C Środa
wieczór
11°C Czwartek
noc
wiecej »