Amerykańska komisja: Władze Korei Płn. torturują i zabijają chrześcijan

Władze Korei Północnej arbitralnie aresztują, torturują i zabijają chrześcijan, by wyegzekwować ustanowiony przez siebie całkowity zakaz wyznawania religii - oceniła w środę amerykańska rządowa Komisja ds. Międzynarodowej Wolności Religijnej (USCIRF).

Najnowsze opisane w raporcie przypadki systematycznego łamania praw człowieka z powodu religii pochodzą z 2020 roku. Wydaje się, że celem tych działań jest "usunięcie wszelkich śladów chrześcijaństwa" ze społeczeństwa - napisano w raporcie.

Ofiarami brutalności władz padają również wyznawcy koreańskiego szamanizmu. W ich przypadku prześladowania dodatkowo nasiliły się pod władzą obecnego przywódcy KRLD Kim Dzong Una - oceniła Komisja.

"Udokumentowaliśmy nasilone pogwałcenia praw wyznawców szamanizmu w oparciu o dyrektywy wydane przez Kim Dzong Una i odnotowujemy, że wiele rodzajów tortur i okrutnego, nieludzkiego, degradującego traktowania dotyczyło tak wyznawców szamanizmu, jak i chrześcijaństwa" - napisano.

"Zniszczenie społeczności wyznaniowych jest podstawą obrony ideologii, która istnieje wyłącznie po to, by podtrzymać rządy Kim Dzong Una i północnokoreańskich władz" - oceniła w czasie dyskusji online jedna z autorek raportu Suyeon Yoo, cytowana przez agencję UPI.

Według USCIRF kampania mająca na celu eksterminację chrześcijaństwa w Korei Północnej jest "brutalnie skuteczna". Prowadzi ją ministerstwo bezpieczeństwa państwowego przy pomocy sieci informatorów, systemu obozów więziennych "bez wyjścia" oraz egzekucji.

W raporcie udokumentowano przypadki nieludzkiego traktowania osób podejrzanych o wyznawanie religii, w tym fizyczne bicie, tortury, pozbawianie jedzenia, wody i snu. Stosowano je w czasie przesłuchań, by wydobyć informacje, a także jako kary lub metody zastraszania.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
2°C Piątek
rano
2°C Piątek
dzień
2°C Piątek
wieczór
0°C Sobota
noc
wiecej »