Ekumeniczny przekład czterech Ewangelii w wersji audio przygotowany przez Towarzystwo Biblijne w Polsce trafił właśnie do księgarń. „Pismo Święte Nowego Testamentu. Cztery Ewangelie. Przekład ekumeniczny” to już drugi – po Księdze Psalmów – audiobook z księgami biblijnymi w tym przekładzie.
Cztery Ewangelie zebrano na jedenastu płytach kompaktowych, a teksty czyta Dariusz Górski, solista Warszawskiej Opery Kameralnej.
Po wydaniu wersji audio Księgi Psalmów w 2009 r. Towarzystwo Biblijne, zachęcane przez licznych czytelników Pisma Świętego, zaplanowało sukcesywne wydawanie w tym formacie pozostałych, już opublikowanych, ksiąg Biblii w przekładzie ekumenicznym.
Jeszcze w tym roku mają zostać wydane w formacie audio Dzieje Apostolskie, Listy i Apokalipsa św. Jana oraz Księgi Dydaktyczne Starego Testamentu w tej wersji są w planach wydawniczych na rok bieżący. Kontynuowane są też prace nad przekładem ekumenicznym pozostałych ksiąg Starego Testamentu. W tym roku planowane jest wydanie tomu z Księgami Deuterokanonicznymi.
Każda księga biblijna w przekładzie ekumenicznym to efekt żmudnej pracy tłumaczy i redaktorów reprezentujących różne wyznania chrześcijańskie. Tekst Nowego Testamentu i Ksiąg Dydaktycznych Starego Testamentu został zaakceptowany przez jedenaście Kościołów w Polsce.
Towarzystwo Biblijne opracowało także ekumeniczne tłumaczenie poszczególnych Ewangelii w alfabecie Braille’a.
Zgodnie z decyzją Prezydium Polskiej Rady Ekumenicznej, ofiary zbierane podczas nabożeństw tegorocznego Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan (18-25 stycznia) w Kościołach członkowskich PRE mają zostać przeznaczone na prace związane z przygotowaniem i wydaniem ekumenicznego przekładu Starego Testamentu.
Według najnowszego sondażu Calin Georgescu może obecnie liczyć na poparcie na poziomie ok. 50 proc.
Zapewnił też o swojej bliskości mieszkańców Los Angeles, gdzie doszło do katastrofalnych pożarów.
Obiecał zakończenie "inwazji na granicy" i zakończenie wojen.
Ale Kościół ma prawo istnieć, mieć poglądy i jasno je komunikować.