17 września o godz. 4 rano w wieluńskim „Oknie Życia” im. Jana Pawła II przy domu Zgromadzenia Sióstr Opieki Społecznej pw. św. Antoniego (sióstr antoninek) znaleziono noworodka – dziewczynkę. Dziecko zostało odwiezione do wieluńskiego szpitala, gdzie po przebadaniu stwierdzono, że jest zdrowe. Obok dziewczynki w „Oknie Życia” pozostawiono torbę z ubrankami i pieluszkami. W środku był nawet smoczek.
– To, że właśnie 17 września ocalone zostało w naszym „Oknie Życia” kolejne dziecko, to dla nas znak. W tym dniu, czczonym przez nas jako dzień stygmatów św. Franciszka, odnawiałyśmy śluby zakonne. Ocalone życie to cud – powiedziała s. Auxiliana ze Zgromadzenia Sióstr Opieki Społecznej pw. św. Antoniego.
To już trzecie dziecko znalezione w wieluńskim „Oknie Życia”. Wcześniej 28 czerwca 2018 r. została znaleziona dziewczynka, a 16 grudnia 2019 r. chłopczyk.
„Okno Życia” w klasztorze sióstr Antoninek w Wieluniu przy ul. Szkolnej 4 zostało otwarte i poświęcone w Uroczystość Zwiastowania NMP 25 marca 2010 r. w Dniu Świętości Życia, w piątą rocznicę śmierci Jana Pawła II. Uroczystego otwarcia i poświęcenia dokonał ówczesny metropolita częstochowski abp Stanisław Nowak. Wieluńskie „Okno Życia” jest drugim na terenie archidiecezji częstochowskiej. Pierwsze „Okno Życia” im. bł. Edmunda Bojanowskiego zostało otwarte i poświęcone 28 grudnia 2008 r. przez abp. Stanisława Nowaka przy domu prowadzonym przez Siostry Służebniczki Najświętszej Maryi Panny (służebniczki starowiejskie) przy ul. św. Kazimierza 1 w Częstochowie.
W „Oknie Życia” można zostawić dziecko, którego matka nie chce lub nie może wychować. Natychmiast takim dzieckiem zajmą się siostry. Dziecko najpierw trafia do szpitala, a potem do nowej rodziny. „Okno Życia” jest anonimowe i zapewnia pełną dyskrecję. Zostawienie tam dziecka nie pociąga za sobą żadnych skutków prawnych.
Obiecał zakończenie "inwazji na granicy" i zakończenie wojen.
Ale Kościół ma prawo istnieć, mieć poglądy i jasno je komunikować.
Owijają się wokół nich i wpływają niekorzystnie na ich działanie.
"Musimy odpowiednio zwiększyć liczbę personelu w brygadach zmechanizowanych".
Podczas godzinnego przemówienia Trump w większości ponowił swoje wyborcze obietnice.
„Każe płacić nieszczęśliwym ubogim, którzy nie mają niczego, rachunek za brak równowagi”.