W środę po godz. 9.00 Sejm wznowił posiedzenie. Posłowie zajmą się m.in. projektem ustawy o fundacjach politycznych, autorstwa klubu PO.
Projekt wprowadza obowiązek przekazywania 25 proc. subwencji budżetowej na fundacje polityczne. Jeśli partia tego nie zrobi, straci tę część subwencji. Fundacje mają zastąpić istniejący obecnie fundusz ekspercki, mają odgrywać rolę think-tanków tworzących ekspertyzy i analizy na rzecz partii. Projekt PO zawiera też zakaz reklamy wielkoformatowej oraz prowadzenia płatnych kampanii w radiu i telewizji. "Nie" dla tego projektu mówi koalicyjny PSL.
Sejm przeprowadzi również m.in. II czytanie projektu zmian w Kodeksie wyborczym, autorstwa klubu PJN. Propozycja wprowadza zakaz publikacji płatnych ogłoszeń i audycji wyborczych w środkach masowego przekazu. We wtorek Sejm nie zgodził się na postulowane przez posłów PiS odrzucenie tego projektu w pierwszym czytaniu.
Rozpatrzony zostanie też projekt zmiany w regulaminie Sejmu. Dostosowuje on regulamin do przepisów ubiegłorocznej dużej nowelizacji ustawy o IPN, która stanowi, że Sejm powołuje członków Rady Instytutu Pamięci Narodowej spośród kandydatów przedstawionych przez zgromadzenie elektorów; kandydatów do Rady IPN ma opiniować sejmowa komisja.
Równolegle Kinszasa negocjuje z USA umowę "minerały za bezpieczeństwo".
To sygnał dla Rosji, że USA są zobowiązane na rzecz pokoju opartego o wolną i suwerenną Ukrainę.
Budowniczy kościoła w Nowej Hucie, nękany przez władze, urząd bezpieczeństwa, milicję.
Od początku wojny zginęło już ponad 52,4 tys. Palestyńczyków.
„W obliczu powagi zbliżającego się zadania i pilnych potrzeb obecnych czasów..."
25 kwietnia doszło do podpisana porozumienia między DR Konga z Rwandą.
"Chłopcy, czy to możliwe, że mam żyć bez was" - zapisała w pamiętniku 16 listopada 1945 roku.