Para prezydencka złożyła życzenia z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza

Prezydent Andrzej Duda i jego małżonka Agata Kornhauser-Duda złożyli życzenia z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza. "Poświęcają Państwo swój czas, aby pomagać potrzebującym. Bez Państwa udziału niemożliwe byłoby przeprowadzenie wielu wspaniałych inicjatyw" - napisali.

Para prezydencka w liście opublikowanym w niedzielę na stronie Kancelarii Prezydenta podziękowali wszystkim, którzy bezinteresownie angażują się w pomoc innym.

"Wolontariat to wyjątkowo szlachetny wyraz troski o wspólne dobro. Poświęcają Państwo swój czas, aby pomagać potrzebującym. Bez Państwa udziału niemożliwe byłoby przeprowadzenie wielu wspaniałych inicjatyw, które niosą nadzieję, pozwalają rozwiązywać życiowe problemy i przynoszą ulgę w cierpieniu" - czytamy.

Prezydent wraz z małżonką zwrócili uwagę, że takie zaangażowanie jest ważne i cenne, zwłaszcza dziś, w czasie pandemii koronawirusa, gdy wiele osób nagle znalazło się w trudnej sytuacji. "Dziękujemy za ten piękny gest dobroci i życzliwości" - napisali.

Para prezydencka podkreśliła, że pomaganie innym przynosi radość. "Doświadczamy tego sami, włączając się także w różne akcje charytatywne. Dlatego zachęcamy wszystkich, którzy mają taką możliwość, czują taką potrzebę i chcą podzielić się swoim czasem, aby dołączyli do wielkiego grona wolontariuszy. Cieszymy się, że jest ono coraz liczniejsze i dziękujemy tym wszystkim, którzy organizują wolontariat, dając nam możliwość służenia bliźnim w jak najlepszy sposób" - czytamy.

"Pozdrawiamy serdecznie wszystkich wolontariuszy w całej Polsce i życzymy Państwu jak największej satysfakcji z tego, co robią Państwo dla innych" - napisała para prezydencka.

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza to święto obchodzone corocznie 5 grudnia ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
0°C Czwartek
rano
1°C Czwartek
dzień
2°C Czwartek
wieczór
2°C Piątek
noc
wiecej »