Prezydium Episkopatu apeluje do polskich delegatów, by na spotkaniu Rady Ministrów Unii Europejskiej przeciwstawili się atakom przemocy i dyskryminacji wobec chrześcijan.
W poniedziałek, 21 lutego, odbędzie się spotkanie Rady Ministrów Unii Europejskiej, na którym ma być dyskutowane przyjęcie deklaracji potępiającej prześladowanie chrześcijan. „Wyrażamy ufność, że delegacja polska, reprezentująca swoich obywateli na tym forum, będzie w dalszym ciągu wspierać starania zmierzające do wyraźnego potępienia prześladowania chrześcijan i podjęcia konkretnych środków mających na celu przeciwdziałanie tym bolesnym zjawiskom” – piszą polscy biskupi.
W wydanym w dniu dzisiejszym (18.02) oświadczeniu Prezydium Episkopatu przypomina, że chrześcijanie stali się ofiarami większości aktów przemocy na tle religijnym. Biskupi piszą o pogarszającej się sytuacji chrześcijan na Bliskim Wschodzie, zwłaszcza w Iraku. „Jesteśmy zobowiązani do otwartego przeciwstawiania się wszelkim aktom przemocy i dyskryminacji, także w kontekście wyznaniowym” – podkreślają.
Oświadczenie Prezydium Konferencji Episkopatu Polski w sprawie stanowiska Rady Ministrów Unii Europejskiej dotyczącego prześladowań chrześcijan podpisali: abp Józef Michalik, abp Stanisław Gądecki i bp Stanisław Budzik.
Kac nakazał wojsku "bezkompromisowe działanie z całą stanowczością", by zapobiec takim wydarzeniom.
Mieszkańców Ukrainy czeka trudna zima - stwierdził Franciszek.
W III kw. br. 24 spółki giełdowe pozostające pod kontrolą Skarbu Państwa zarobiły tylko 7,4 mld zł.
Uroczyste przekazanie odbędzie się w katedrze pw. Świętego Marcina w Spiskiej Kapitule na Słowacji.