Rodzice pochodzenia tureckiego zaprotestowali przeciwko utrwalającemu stereotypy zadaniu szkolnemu w szkole w Siegburgu. W zadaniu napisano m.in. "Turecki ojciec w Niemczech żeni swoją córkę z synem swojego brata bez jej zgody, aby zapewnić mu pozwolenie na pobyt w Niemczech" - pisze portal RND.
Rodzice pochodzenia tureckiego zaprotestowali przeciwko "utrwalającemu stereotypy zadaniu szkolnemu" w szkole średniej w Siegburgu. Zadanie brzmiało: "Turecki ojciec w Niemczech żeni swoją córkę z synem swojego brata bez jej zgody, aby zapewnić mu pozwolenie na pobyt w Niemczech, a tym samym środki do życia. Przedyskutuj sytuację z osobą siedzącą obok Ciebie. Jakie konflikty w tym dostrzegasz?" - informuje w poniedziałek portal RND.
Wielu rodziców tureckiego pochodzenia z Nadrenii Północnej-Westfalii (NRW) i innych krajów związkowych jest zdumionych, że zadanie zostało sformułowane w taki sposób - napisała Federacja Tureckich Stowarzyszeń Rodziców w NRW w liście otwartym do minister edukacji Yvonne Gebauer. Ich zdaniem taki sposób nauczania przyczynia się do utrwalania stereotypów w głowach uczniów.
Ministerstwo Edukacji NRW oświadczyło w poniedziałek: "Konkretne zadanie, które jest częścią podręcznika, narusza kryterium niedyskryminacji. Ministerstwo Szkół i Edukacji będzie intensywnie badać przedmiotowy podręcznik i zwróci się do wydawcy o jego korektę". Minister Gebauer powiedziała, że "szkoły są miejscami wspólnymi, w których nie ma miejsca na wykluczenie i uprzedzenia w jakiejkolwiek postaci".
Szkoła napisała na swojej stronie internetowej, że na lekcji uczniowie mieli zająć się stygmatyzacją i dyskutować o niej. "Mogłoby to sprawiać wrażenie, że stereotypy zostały tu celowo użyte przeciwko mniejszości. Tak nie jest i nigdy tak nie będzie. Niemniej jednak przepraszamy wszystkich, którzy mogą poczuć się zranieni z tego powodu. Oczywiście nie było to intencją szkoły ani poszczególnych nauczycieli".
Na prezent dla pary młodej goście chcą przeznaczyć najczęściej między 401 a 750 zł.
To opinia często powtarzana przed mającymi się dziś odbyć rozmowami pokojowymi.
„Przedwczesne” jest obecnie rozważanie ewentualnej podróży papieża Leona XIV na Ukrainę
Ponad 200 operacji prenatalnych rozszczepu kręgosłupa wykonano w bytomskiej klinice.