Po wizycie na Węgrzech papieski wysłannik odwiedza Słowację. W Koszycach kard. Michael Czerny spotkał się z łacińskimi i greckokatolickimi biskupami z diecezji położonych we wschodniej części kraju. W towarzystwie eparchy Koszyc abp. Cyrila Vasila odwiedził granicę słowacko-ukraińską oraz centra przyjęć dla uchodźców. „Ta granica jest dziś miejscem spotkania, a nie podziału” – podkreślił prefekt Dykasterii ds. Integralnego Rozwoju Człowieka, dziękując miejscowym Kościołom za pomoc dla Ukraińców.
Następnie kard. Czerny przekroczył granicę z Ukrainą i udał się do miejscowości Użhorod, gdzie spotkał się z oczekującymi na wjazd na Słowację uchodźcami. W greckokatolickiej katedrze Podwyższenia Krzyża Świętego uczestniczył w Boskiej Liturgii. W homilii jeszcze raz zapewnił o modlitewnej pamięci Papieża Franciszka oraz przekazał jego błogosławieństwo dla walczącej Ukrainy.
Kolejnym punktem wizyty było spotkanie z uchodźcami przebywającymi w zamienionej na noclegownię hali miejskiego centrum sportowego. Odpoczywają w niej osoby oczekujące na przekroczenie granicy, głównie przybysze z regionów objętych najcięższymi walkami. Oprócz dachu nad głową słowackie władze i organizacje społeczne, także kościelne, zapewniają im wodę pitną, jedzenie oraz artykuły pierwszej potrzeby.
Głównym zadaniem specjalnego papieskiego wysłannika jest okazywanie bliskości Ojca Świętego ukraińskim uchodźcom. W tym celu w kolejnych dniach kard. Czerny odwiedzi na Słowacji przygraniczny Sobraniec, a następnie Spisz i stolicę kraju Bratysławę.
O rozpoczęciu misji prefekta watykańskiej Dykasterii ds. Integralnego Rozwoju Człowieka poinformował Papież podczas audiencji dla premiera Słowacji Eduarda Hegera.
Dziecko poniżej 13 lat nie powinno mieć konta na komunikatorach.
Na podstawie znalezionych paszportów ustalono, że uchodźcy pochodzili z Mali.
„Gdzie Bóg jest dzisiaj?” - to hasło XVI edycji popularnego festiwalu. Kiedy i gdzie się odbędzie?
Jego przełomowe dzieło zrewolucjonizowało współczesną filozofię moralną i polityczną.