Na Uniwersytecie Św. Pawła w Madrycie zapowiedziano I Światowy Kongres Uniwersytetów Katolickich. Odbędzie się on w Awili w dniach 12-14 sierpnia 2011 r. tuż przed Światowymi Dniami Młodzieży. Swój udział zgłosiło już 50 uniwersytetów z 20 krajów, w tym także reprezentanci Polski.
Kongres, którego obrady odbędą się pod hasłem „Tożsamość uniwersytetów katolickich”, został zorganizowany przez siedem hiszpańskich ośrodków uniwersyteckich i blisko trzydzieści z całego świata. Zaproszeni są wszyscy, których interesuje m. in. wkład uniwersytetów katolickich w rozwój antropologii, ich odpowiedź na wielkie wyzwania ludzkości oraz ich wymiar ewangelizacyjny. W obradach udział weźmie m. in. abp Rino Fisichella, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Nowej Ewangelizacji. Ważnym elementem kongresu będą „dyskusje ekspertów”, w których udział wezmą specjaliści z różnych dziedzin, począwszy od dyscyplin humanistycznych po biologię molekularną. Obradom towarzyszyć będzie Festiwal Uniwersytecki, który zaprezentuje bogactwo kulturalne i artystyczne poszczególnych krajów.
„Benedykt XVI pochodzi ze świata uniwersyteckiego i stara się o dokonanie refleksji nad wiarą i rozumem, co nie zawsze jest uznawane” – powiedział podczas prezentacji kongresu Giovanni Maria Vian, redaktor naczelny L'Osservatore Romano, w nawiązaniu do papieskiego wystąpienia w Ratyzbonie. “Wymiana, konfrontacja i dialog” ze współczesną kulturą to trzy filary papieskich wystąpień na ten temat.
Honorowy patronat nad Światowym Kongresem Uniwersytetów Katolickich objęła hiszpańska para królewska. Więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej kongresu www.wccu.es.
Stowarzyszenia rodzinne we Francji nie zgadzają się na nowy program edukacji seksualnej.
Sieci trzech krajów pracują obecnie w tzw. trybie izolowanej wyspy.
Uruchomiono tam specjalny numer. Asystenci odpowiadają w ciągu 48 godzin.
Potępił prawo pozwalające na konfiskatę ziemi białych farmerów w RPA.
Zrewanżował się w ten sposób za podobną decyzję Bidena wobec niego w 2021 roku.
W tej chwili weszliśmy w okolice deficytu w rachunku bieżącym.