Dzięki mobilizacji obrońców rodziny i apelom duchownych różnych Kościołów chrześcijańskich, w stanie Maryland nie głosowano nad ustawą, zezwalającą na zawieranie „związków małżeńskich” przez gejów i lesbijki.
Wcześniej biskupi katoliccy z trzech diecezji tego stanu wezwali do przeciwstawienia się próbom legalizacji związków homoseksualnych i nadania im takich samych praw jak małżeństwom.
Choć stanowi senatorowie poparli ustawę o ochronie małżeństwa cywilnego (Civil Marriage Protection Act), to jednak stanowa Izba Delegatów zdecydowała wycofać dokument, gdyż sprzeciw wobec niego zapowiedzieli niektórzy członkowie Partii Demokratycznej, którzy mają większość w Izbie.
Niechęć wobec legalizacji gejowskich związków wyrazili przede wszystkim czarnoskórzy politycy tej partii, którym nie podobało się m.in. to, że walkę o prawa dla gejów porównuje się do walki z przemocą, jakiej doświadczyli Afroamerykanie w czasach segregacji rasowej.
Duże znacznie w ich postawie miał tu także rosnący opór murzyńskich Kościołów ewangelikalnych wobec progejowskiej legislacji. Niedawno 34 tys. takich wspólnot zapowiedziało wycofanie swego poparcia dla prezydenta Baracka Obamy, jeśli nie zrezygnuje on z forsowania antychrześcijańskich ustaw.
Środowiska gejowskie jeszcze kilka dni temu głosiły swoje zwycięstwo, zapowiadając, że Maryland stanie się szóstym stanem USA, w którym osoby tej samej płci mają takie prawa jak małżeństwa. Przewodniczący Izby Delegatów stanu Maryland Michael E. Busch, zapowiedział, że do projektu ustawy będzie chciał wrócić w następnym roku.
Armia izraelska nie skomentowała sobotniego ataku na Bejrut i nie podała, co miało być jego celem.
W niektórych miejscach wciąż słychać odgłosy walk - poinformowała agencja AFP.
Wedle oczekiwań weźmie w nich udział 25 tys. młodych Polaków.
Kraje rozwijające się skrytykowały wynik szczytu, szefowa KE przyjęła go z zadowoleniem
Sejmik woj. śląskiego ustanowił 2025 r. Rokiem Tragedii Górnośląskiej.