Niemcy: Deputowany Lewicy chce wrócić do rozmów z Rosją o uruchomieniu Nord Stream 2

Deputowany niemieckiej postkomunistycznej partii Lewica Klaus Ernst ocenił w rozmowie z dziennikiem "Rheinische Post", że sankcje wprowadzone wobec Rosji zawodzą, a Niemcy, pozostając przy nich, "strzelają sobie w stopę". Przekonywał, że mimo wojny na Ukrainie trzeba rozmawiać z Rosją o uruchomieniu gazociągu Nord Stream 2, by zapobiec racjonowaniu gazu w kraju.

"Rząd federalny (w Berlinie) musi teraz zrobić wszystko, aby zapewnić dostawy energii. Trzeba rozmawiać z Rosją, pomimo wojny łamiącej prawo międzynarodowe, o oddaniu Nord Stream 2 do eksploatacji na określony czas, jeśli nie można zagwarantować dostaw gazu w inny sposób" - mówił Ernst.

"Przerwa w dostawach gazu mogłaby nieodwracalnie uszkodzić +przemysłowy kręgosłup+ Niemiec" - dodał. Jego zdaniem działania podejmowane przez ministra gospodarki Roberta Habecka nie rozwiążą problemu, ponieważ "inne kraje nie są w stanie w pełni zrekompensować dostaw gazu" na poziomie porównywalnym z dostawami z Rosji.

"Sankcje energetyczne nie działają. () Wręcz przeciwnie: sankcje energetyczne są korzystne dla Rosji. () Eksplozja cen surowców takich jak ropa i gaz sprawia, że Rosja zarabia na sprzedaży energii więcej niż wcześniej" - mówił Ernst.

Przeczytaj też:  Niemcy: Po ograniczeniu przez Rosję dostaw gazu sytuacja jest poważna

Jak przekonuje polityk Lewicy, "utrzymywanie sankcji w ten sposób jest niemoralne", ponieważ "Rosja nadal dobrze zarabia na swoich surowcach, a nasi obywatele i nasza gospodarka cierpią z powodu całkowicie błędnej polityki sankcji". "Powinniśmy podejmować tylko takie środki, które naprawdę prowadzą do zakończenia wojny i nie krzywdzą naszych własnych obywateli" - podsumowuje Ernst.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
24°C Środa
wieczór
22°C Czwartek
noc
18°C Czwartek
rano
23°C Czwartek
dzień
wiecej »