Stypendyści Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia 30 kwietnia przekażą lampiony „beatyfikacyjnej iskry miłosierdzia” do różnych instytucji i kościołów.
W ramach specjalnej akcji w 20 miastach akademickich w Polsce 30 kwietnia odbędą się wieczorne czuwania modlitewne. Ich punktem kulminacyjnym będzie przekazanie ‘ognia z Łagiewnik’ władzom państwowym i lokalnym, ale też różnym placówkom np. przytułkom dla bezdomnych, więzieniom czy szpitalom. Trwają starania, aby lampion przekazać również do Watykanu.
Katarzyna Kieler z Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia wyjaśnia, że inspiracją dla studentów była papieska homilia z 2002 r. podczas konsekracji sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. - Beatyfikacja Jana Pawła II będzie miała miejsce w Niedzielę Miłosierdzia, papież przyczynił się niezwykle mocno do rozpowszechnienia kultu Bożego Miłosierdzia jak też postaci świętych z nim związanych stąd właśnie pomysł, aby czuwania kończyły się zapaleniem lampionów – dodaje.
Na specjalnym lampionie znajdzie się wizerunek Jezusa Miłosiernego, św. s. Faustyny, bł. Jana Pawła II oraz napis „beatyfikacyjna iskra miłosierdzia”, który przypomina okazję, z jakiej przygotowano lampiony.
Czuwania organizowane przez wspólnoty stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia odbędą się m.in. w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Lublinie, Bydgoszczy, Gdańsku i Katowicach. – Na stronie fundacji www.dzielo.pl będzie można wkrótce znaleźć szczegółowe informacje – zapowiada Katarzyna Kieler.
W tym roku ta „iskra Bożego Miłosierdzia” rozchodzi się tylko po Polsce, ale – jak powiedziała KAI Katarzyna Kieler - stypendyści uważają, że „Polska to za mało, a ta iskra powinna wyjść na Europę a nawet na cały świat”.
Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia obejmuje programem stypendialnym 2,5 tys. gimnazjalistów, licealistów i studentów pochodzących z małych miejscowości. W gronie tym jest już 790 studentów studiujących 171 kierunków na 52 uczelniach.
Fundacja została powołana do życia przez Konferencję Episkopatu Polski w 2000 r. Od 6 lat jest organizacją pożytku publicznego, co oznacza, że można jej działalność wesprzeć odpisem 1 proc. podatku.
W Monrowii wylądowali uzbrojeni komandosi z Gwinei, żądając wydania zbiega.
Dziś mija 1000 dni od napaści Rosji na Ukrainę i rozpoczęcia tam pełnoskalowej wojny.
Są też bardziej uczciwe, komunikatywne i terminowe niż mężczyźni, ale...
Rodziny z Ukrainy mają dostęp do świadczeń rodzinnych np. 800 plus.
Ochrona budynku oddała w kierunku napastników strzały ostrzegawcze.
Zawsze mamy wsparcie ze strony Stolicy Apostolskiej - uważa ambasador Ukrainy przy Watykanie.