Stypendyści Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia 30 kwietnia przekażą lampiony „beatyfikacyjnej iskry miłosierdzia” do różnych instytucji i kościołów.
W ramach specjalnej akcji w 20 miastach akademickich w Polsce 30 kwietnia odbędą się wieczorne czuwania modlitewne. Ich punktem kulminacyjnym będzie przekazanie ‘ognia z Łagiewnik’ władzom państwowym i lokalnym, ale też różnym placówkom np. przytułkom dla bezdomnych, więzieniom czy szpitalom. Trwają starania, aby lampion przekazać również do Watykanu.
Katarzyna Kieler z Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia wyjaśnia, że inspiracją dla studentów była papieska homilia z 2002 r. podczas konsekracji sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. - Beatyfikacja Jana Pawła II będzie miała miejsce w Niedzielę Miłosierdzia, papież przyczynił się niezwykle mocno do rozpowszechnienia kultu Bożego Miłosierdzia jak też postaci świętych z nim związanych stąd właśnie pomysł, aby czuwania kończyły się zapaleniem lampionów – dodaje.
Na specjalnym lampionie znajdzie się wizerunek Jezusa Miłosiernego, św. s. Faustyny, bł. Jana Pawła II oraz napis „beatyfikacyjna iskra miłosierdzia”, który przypomina okazję, z jakiej przygotowano lampiony.
Czuwania organizowane przez wspólnoty stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia odbędą się m.in. w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Lublinie, Bydgoszczy, Gdańsku i Katowicach. – Na stronie fundacji www.dzielo.pl będzie można wkrótce znaleźć szczegółowe informacje – zapowiada Katarzyna Kieler.
W tym roku ta „iskra Bożego Miłosierdzia” rozchodzi się tylko po Polsce, ale – jak powiedziała KAI Katarzyna Kieler - stypendyści uważają, że „Polska to za mało, a ta iskra powinna wyjść na Europę a nawet na cały świat”.
Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia obejmuje programem stypendialnym 2,5 tys. gimnazjalistów, licealistów i studentów pochodzących z małych miejscowości. W gronie tym jest już 790 studentów studiujących 171 kierunków na 52 uczelniach.
Fundacja została powołana do życia przez Konferencję Episkopatu Polski w 2000 r. Od 6 lat jest organizacją pożytku publicznego, co oznacza, że można jej działalność wesprzeć odpisem 1 proc. podatku.
"Franciszek jest przytomny, ale bardziej cierpiał niż poprzedniego dnia."
Informuje międzynarodowa organizacja Open Doors, monitorująca prześladowania chrześcijan.
Informuje międzynarodowa organizacja Open Doors, monitorująca prześladowania chrześcijan.
Osoby zatrudnione za granicą otrzymały 30 dni na powrót do Ameryki na koszt rządu.