Męka Pańska jest jednym z najbardziej znanych i prezentowanych publicznie wydarzeń biblijnych w Brazylii. Inscenizacje odbywają się praktycznie we wszystkich regionach tego kraju. Jednak najbardziej znane jest misterium pasyjne prezentowane w plenerze miasta Nova Jerusalém przez Stowarzyszenie Teatralne Fazenda Nova (STFN).
Tegoroczne przedstawienie Męki Pańskiej w Nova Jerusalém - mieście oddalonym o 180 km od Recife - odbywa się już po raz 44. z kolei. Nova Jerusalém słynie z tego, że posiada największy na świecie teatr na wolnym powietrzu. „Miasto-teatr” posiada dziewięć scen położonych na obszarze 100 tys. metrów kwadratowych, otoczonym murem długości blisko 4 km i 70 wieżami obronnymi. Do Nova Jerusalém ściągają pielgrzymi z całej Brazylii motywowani wiarą, ale również dlatego że w inscenizacji Męki Pańskiej biorą udział znani aktorzy telewizyjni.
Jedna z najstarszych procesji, jaka związana jest z Męką Pańską, ma ponad 260 lat i odbywa się w Goiás Velho, w dawnej stolicy stanu Goiás. Procesja odbywa się w nocy w środę Wielkiego Tygodnia. Podczas procesji dramatyzowane jest pojmanie Pana Jezusa z towarzyszeniem orkiestry dętej prezentującej muzykę barokową. O północy wszystkie światła w mieście są wyłączone i jedynym oświetleniem podczas procesji są pochodnie. Uczestnicy procesji zatrzymują się tylko jeden raz, po to aby uczestniczyć w prezentacji Ostatniej Wieczerzy w kościele Matki Boskiej Różańcowej. Następnie na dziedzińcu kościoła św. Franciszka jeden z kapłanów wygłasza kazanie.
W Planaltina w Dystrykcie Federalnym aktorzy, którzy należą do grupy odtwarzającej na żywo Drogę Krzyżową, przedstawiają Mękę Pańską. Wierni na miejsce inscenizacji przybywają już o szóstej rano. Sceny, które najbardziej przyciągają uwagę wiernych, to droga krzyżowa i śmierć Pana Jezusa. Przedstawienie kończy się inscenizacją wniebowstąpienia Chrystusa.
Tradycyjne inscenizacje Męki Pańskiej przedstawiane w różnych regionach tego kraju z pewnością przyczyniają się do lepszego przeżywania Wielkiego Tygodnia przez rzesze wiernych wypełniających nasze świątynie.
Europa Środkowa na pół wieku znalazła się pod kontrolą ZSRS.
Do wyboru nowego papieża potrzeba dwóch trzecich głosów, czyli 89.
Co powiedział Jan Paweł II, co Benedykt XVI, a co Franciszek?
Poprzedzające konklawe spotkania kardynałów przeżył on jako „piękne i poważne rekolekcje”.
Na godzinę 10.00. zaplanowano Mszę św. Pro eligendo Romano Pontifice (o wybór papieża rzymskiego).