Niemiecki episkopat oraz Federalna Izba Lekarska potępiły wszelkie formy eutanazji. „Zabijanie na życzenie” jest sprzeczne z etyką lekarską i chrześcijańską wizją człowieka – napisano we wspólnym oświadczeniu opublikowanym w Berlinie.
Oświadczenie jest owocem spotkania przewodniczącego episkopatu abp. Roberta Zollitscha oraz prezesa Federalnej Izby Lekarskiej prof. Jörga-Dietricha Hoppe. Obaj podkreślili, że lekarze nie powinni pomagać pacjentom w skracaniu życia. Zarówno izba lekarska, jak i episkopat apelują o większe zaangażowanie się w opiekę nad osobami starszymi oraz w rozwój medycyny paliatywnej.
Pod koniec maja niemiecka Federalna Izba Lekarska podczas corocznego krajowego zjazdu lekarzy podda głosowaniu zmiany w prawie dotyczącym uprawiania zawodu lekarza w Niemczech. W jego wstępnym projekcie wyraźnie zabrania się wszystkim lekarzom eutanazji.
Debata o eutanazji co jakiś czas wraca na łamy niemieckiej prasy. Ostatnio wiele dyskusji wywołało samobójstwo 79-letniego artysty Guntera Sachsa. W liście pożegnalnym stwierdził on, że odbiera sobie życie, ponieważ po zdiagnozowanej chorobie Alzheimera nie jest już w stanie godnie żyć. Niektóre media informowały, że przyjmują taką postawę z respektem. Skrytykował ją arcybiskup Kolonii twierdząc, że to „typowa ateistyczna reakcja. Godność człowieka nie jest związana z poziomem jego inteligencji” – zaznaczył kard. Joachim Meisner i dodał, że „przecież nie kwestionuje się godności ludzkiej niemowląt”.
Witało ich jako wyzwolicieli ok. 7 tys. skrajnie wyczerpanych więźniów.
Trump powiedział w sobotę, że "powinniśmy po prostu oczyścić" palestyńską enklawę.
Łączna liczba poległych po stronie rosyjskiej wynosi od 159,5 do 223,5 tys. żołnierzy?
Potrzebne są zmiany w prawie, aby wyeliminować problem rozjeżdżania pól.