Prezydent Andrzej Duda otworzył charytatywny slalom na Kasprowym Wierchu

Prezydent Andrzej Duda w niedzielę otworzył 10. charytatywny Slalom Maraton na Kasprowym Wierchu, zjeżdżając na nartach wraz z podopiecznymi fundacji Handicap Zakopane.

Otwierając zawody, prezydent podziękował za zaproszenie do wzięcia w nich udziału.

"To ogromny zaszczyt i przyjemność dla mnie, że po raz kolejny mogłem objąć ten Slalom Maraton prezydenckim patronatem. Ogromnie dziękuję za jego zorganizowanie. Tak się w tym roku poskładało i aura też tak spowodowała, że ten odbywa się wyjątkowo na świętej górze polskich narciarzy, na Kasprowym Wierchu, na jednym z najtrudniejszych stoków w Polsce, więc wyzwanie jest wielkie" - powiedział prezydent Andrzej Duda na szczycie Kasprowego Wierchu.

Zaznaczył, że każda rehabilitacja dzięki sportowi sprawia zawodnikom przyjemność i powoduje, że narty są żywiołem podopiecznych fundacji.

"Oni uprawiają narciarstwo w zimie, w lecie jeżdżą na rowerach, biegają - to jest ich żywioł. Dzięki temu doskonalą się, mają wielką przyjemność i radość życia" - mówił prezydent.

Po uroczystym otwarciu zawodów prezydent złożył podpis na swoim numerze startowym i na nartach, które zostaną przeznaczone na licytację, a pozyskane fundusze wesprą działalność fundacji.

Pomysłodawczyni charytatywnego slalomu, olimpijka i wielokrotna mistrzyni Polski w narciarstwie alpejskim, prezes fundacji Handicap Zakopane Małgorzata Tlałka-Długosz, dziękując prezydentowi za objęcie patronatu nad wydarzeniem, zaprosiła go na przyszłotygodniowe zawody w narciarstwie alpejskim zawodników z niepełnosprawnościami intelektualnymi Virtus na Kasprowym Wierchu.

W ubiegłych latach charytatywny Slalom Maraton odbywał się w ciągu trwających non stop przez 12 godzin zjazdów na Polanie Szymoszkowej. W zawodach, oprócz podopiecznych fundacji, brali udział czołowi polscy narciarze, próbując w tym czasie zjechać jak najwięcej razy. W tym roku formuła zawodów jest inna - każdy z zawodników zjeżdża siedem razy, a najlepszy czas brany jest pod uwagę w klasyfikacji.

Fundacja Handicap Zakopane od 2014 r. prowadzi całoroczne, bezpłatne integracyjne treningi sportowe w dyscyplinach zimowych i letnich dla dzieci i dorosłych z niepełnosprawnością. Ponadto organizuje obozy sportowo-rehabilitacyjne, zawody i imprezy i włącza swoich podopiecznych do rywalizacji sportowej.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Autoreklama

Autoreklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
5°C Niedziela
wieczór
4°C Poniedziałek
noc
3°C Poniedziałek
rano
6°C Poniedziałek
dzień
wiecej »