Migranci, w tym kobiety i dzieci, są najczęściej narażeni w pracy na wykorzystywanie i nadużycia – czytamy w przesłaniu Caritas Internationalis do uczestników konferencji Międzynarodowej Organizacji Pracy (ILO).
Obrady tego forum trwają w Genewie i poświęcone są m.in. godnej pracy migrantów zatrudnionych w domu. Kampania Caritas „Pod tym samym dachem, pod jednym prawem” ma uświadomić problem braku rozwiązań prawnych chroniących należycie migrantów. Dotyczy on szczególnie wielu dzieci, które czują się osamotnione, izolowane, rozdzielone z rodziną i całkowicie zależne od pracodawcy w obcym kraju. Najmłodsi pracownicy pozbawiani są często szansy na wykształcenie. Problem jest szczególnie groźny, gdy dziecko będące nieprofesjonalnym pracownikiem, musi mieszkać w domu pracodawcy.
Caritas Internationalis przypomina, że ochrona tych najsłabszych migrantów jest obowiązkiem moralnym. Konieczne jest również zapewnienie im dostępu do systemu sprawiedliwości, gdzie mogą dochodzić należnego zadośćuczynienia oraz pozwolenie na pobyt. Konferencja genewska ma charakter jubileuszowy, ponieważ jest setną sesją plenarną Światowej Organizacji Pracy. Jej obrady zakończą się 7 czerwca.
Łączna liczba poległych po stronie rosyjskiej wynosi od 159,5 do 223,5 tys. żołnierzy?
Potrzebne są zmiany w prawie, aby wyeliminować problem rozjeżdżania pól.
Priorytetem akcji deportacyjnej są osoby skazane za przestępstwa.