Dzisiejsza młodzież potrzebuje wspólnoty i pozytywnego doświadczenia Kościoła. Wskazują to na to członkowie francuskiej służby na rzecz ewangelizacji i powołań, która działa przy episkopacie Francji. Przygotowują oni w Paryżu wyjątkowy festiwal młodych, który odbędzie się na wzgórzu Montmartre, w dniach od 30 sierpnia do 1 września. Stanowi on przedłużenie pozytywnego doświadczenia, jakim było spotkanie francuskiej młodzieży w ramach Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie.
Organizatorzy wydarzenia pod hasłem „Święci” przypominają, że aż 62 proc. młodych ludzi w wieku 18-24 lata doświadcza głębokiego poczucia osamotnienia. Dlatego też Kościół chce dotrzeć do nich pomagając w znalezieniu wspólnoty i zarazem odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Stąd właśnie pomysł młodzieżowego festiwalu, w którego centrum pojawią się m.in. takie kwestie jak: braterstwo, miłość, powołanie, wybór drogi zawodowej, wyzwania związane z pracą, ekologia i życie duchowe. Do udziału w wydarzeniu zaproszeni są ludzie w wielu 25-35 lat.
W ciągu trzech festiwalowych dni przewidziano 25 różnych spotkań, konferencji laboratoriów, w których wezmą udział m.in. francuscy intelektualiści, filozofowie, artyści, pisarze, dziennikarze, kapłani i siostry zakonne. W młodzieżowym miasteczku, które powstanie wokół bazyliki Sacré-Coeur przewidziano m.in. namiot stowarzyszenia Łazarz, które niesie pomoc ludziom bezdomnym; Dom Magis – prowadzony przez członków Towarzystwa Jezusowego, gdzie młodzi mogą wzrastać duchowo według zasad św. Ignacego z Loyoli; punkt Le Rocher – prowadzony przez katolickie stowarzyszenia działające w dzielnicach robotniczych i miejscach opuszczonych przez państwo, gdzie młodzi często nie widzą dla siebie nadziei na przyszłość.
Papieski wysłannik na Igrzyska Olimpijskie: Chrześcijanie zostali wyszydzeni
Pomysłodawcy festiwalu podkreślają, że młodzi potrzebują spotkania, wspólnoty i możliwości wzrostu w grupie. Stąd pomysł na zacieśnianie więzi, które zostały zainicjowane w czasie Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie. 6 tys. Francuzów w wieku 25-35 lat spotkało się tam wówczas w jednej ze stołecznych parafii na dniu modlitwy, dzielenia, debat przy okrągłych stołach a także czasie świadectw i duchowego słuchania. To pozytywne doświadczenie Kościół we Francji zamierza teraz powtórzyć w Paryżu dążąc do tego, by festiwal „Święci” stał się miejscem formacji, braterstwa i dzielenia zarówno na płaszczyźnie ogólnokrajowej a w następnie diecezjalnej i parafialnej, gdzie, jak mówią członkowie francuskiej służby na rzecz ewangelizacji i powołań, łatwiej tworzyć wspólnotę i więzy bliskości.
Poinformował o tym dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, Matteo Bruni.
Waszyngton zaoferował pomoc w usuwaniu szkód i ustalaniu okoliczności ataku.
Raport objął przypadki 79 kobiet i dziewcząt, w tym w wieku zaledwie siedmiu lat.
Sejm przeciwko odrzuceniu projektu nowelizacji Kodeksu karnego, dotyczącego przestępstw z nienawiści
W 2024 r. funkcjonariusze dolnośląskiej KAS udaremnili nielegalny przywóz prawie 65 ton odpadów.