Redemptorystowski Portal Kaznodziejski to najnowsza ewangelizacyjna inicjatywa redemptorystów z Prowincji Warszawskiej. Jest dostępny pod adresem www.slowo.redemptor.pl
– Portal jest kierowany do wszystkich, którzy głoszą słowo Boże. Jednakże zamieszczone w nim rozważania mogą służyć pomocą każdemu, kto pragnie przygotować się do głębszego przeżywania liturgii słowa podczas Eucharystii – stwierdza o. Grzegorz Jaroszewski CSsR, koordynator projektu.
Wśród autorów refleksji nad słowem Bożym są redemptoryści pracujący w duszpasterstwie parafialnym, misjonarze pracujący w Polsce oraz za granicą, profesorowie rzymskiej Akademii Alfonsjańskiej, Wyższego Seminarium Duchownego Redemptorystów oraz innych uczelni katolickich. Dzięki różnym doświadczeniom, miejscu posługi apostolskiej i różnemu wiekowi piszących portal staje się bogatszy.
Na portalu kaznodziejskim publikowane są cykle kazań na nabożeństwo nowenny nieustannej do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz o świętych i błogosławionych redemptorystach, czego internauta nie znajdzie na innych portalach o podobnym charakterze. Ukazujące się regularnie od kilku miesięcy pomoce homiletyczne na niedziele i święta tworzą ciągle dostępne archiwum. Stopniowo będzie się także powiększać zasób kazań i homilii obrzędowych oraz wybranych artykułów z dziedziny teologii, duchowości, historii Kościoła, które mogą być wykorzystane w posłudze słowa.
Nowa inicjatywa polskich redemptorystów podyktowana jest w pierwszym rzędzie wiernością charyzmatowi przekazanemu przez założyciela ich zgromadzenia zakonnego, św. Alfonsa de Liguori – docierać z Dobrą Nowiną do opuszczonych, zwłaszcza ubogich. Jak podkreślają redemptoryści, narzędziem a zarazem miejscem spotkania także z takimi ludźmi coraz częściej stał się internet, nazwany przez bł. Jana Pawła II „nowym forum głoszenia Ewangelii”.
Portal kaznodziejski redemptorystów wpisuje się w wiele podobnych działań podejmowanych przez zgromadzenia zakonne, diecezje, ruchy kościelne czy też redakcje mediów katolickich. Ich zadaniem jest zwrócenie uwagi na słowo Boże przekazywane w liturgii Kościoła oraz niesienie pomocy w wykorzystaniu jego bogactwa w modlitwie i osobistych poszukiwaniach duchowych. Doniosła rola słowa Bożego w życiu i misji Kościoła została kilka miesięcy temu podkreślona poprzez adhortację apostolską Verbum Domini papieża Benedykta XVI.
W Monrowii wylądowali uzbrojeni komandosi z Gwinei, żądając wydania zbiega.
Dziś mija 1000 dni od napaści Rosji na Ukrainę i rozpoczęcia tam pełnoskalowej wojny.
Są też bardziej uczciwe, komunikatywne i terminowe niż mężczyźni, ale...
Rodziny z Ukrainy mają dostęp do świadczeń rodzinnych np. 800 plus.