Fiesta Alegria w Lublinie

Fiesta Alegría ukazuje przenikanie się kultury galicyjskiej, baskijskiej, kastylijskiej, latino, hiszpańskiej i portugalskiej oraz nawiązuje do ich korzeni czyli do świata arabskiego i Żydów Sefardyjskich.

To  podróż w świat flamenco, Mariachi, średniowiecznych galicyjskich uliczek, klimatycznych hiszpańskich barów, do Andaluzji Lorki, na hiszpański dwór czy do baskijskiej wsi. Festiwal narodził się z chęci integracji i dynamizacji środowisk zajmujących się kulturą o korzeniach iberoamerykańskich oraz z pasji do poznawania bogactwa kultury krajów Półwyspu Iberyjskiego.  

Hiszpania to przecież nie tylko flamenco, a Portugalia to nie tylko fado, ale całe bogactwo kultury, gdzie przeplatają się wpływy historyczne, cywilizacyjne i tradycyjne.  Tegoroczna edycja ukazuje nie tylko przeplatanie się kultur związanych z Półwyspem Iberyjskim, ale skupia się na dialogu między Iberią a Polską.

Uczestnicy festiwalu staną się świadkami tego, jak Velazquez zainspirował Kantora, jak teksty Ewy Demarczyk brzmią w aranżacji flamenco, jak kultura polska inspiruje Hiszpanów i jak miłość połączyła Polskę i Hiszpanię.

Tegoroczna edycja jest podsumowaniem współpracy Lublina z miastami hiszpańskimi zapoczątkowanej w 2010 roku w kontekście ubiegania się Lublina o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury i jednocześnie zaproszeniem do kontynuowania tych relacji oraz poszerzania współpracy lubelsko – hiszpańskiej.

W programie festiwalu znajdą się koncerty, spektakle, projekcje wideo, wykład, warsztaty taneczne i językowe, fiestas flamencas i kiermasz książek. Wszystkie wydarzenia odbędą się w Warsztatach Kultury, ul. ks. J. Popiełuszki 5 w Lublinie.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  1 2 3 4 5 6 7
  5°C Wtorek
  rano
  9°C Wtorek
  dzień
  10°C Wtorek
  wieczór
  8°C Środa
  noc
  wiecej »