III Europejskie Spotkania Młodzieży

Około 1,5 tysiąca osób w tym pół tysiąca uczniów ze szkół z całej Europy weźmie udział w rozpoczynającym się w niedzielę w Poznaniu III Europejskim Spotkaniu Młodzieży. Wydarzenie zorganizowano przy okazji polskiego przewodnictwa w Radzie Unii Europejskiej.

Spotkanie uczniów ok. 50 szkół z całej Wielkopolski, a także gości m.in. z Niemiec, Rosji, Holandii, Francji, Białorusi, Szwecji i Gruzji potrwa do 24 września.

W tym czasie uczestnicy wezmą udział m.in. w dyskusji panelowej "Zjednoczona Europa w trzecim tysiącleciu" z udziałem przedstawicieli świata polityki, gospodarki i samorządów, w licznych spotkaniach, warsztatach, wydarzeniach sportowych i kulturalnych.

Jak powiedział w piątek w Poznaniu na konferencji prasowej współorganizator wydarzenia Henryk Józefowski, spotkanie ma na celu integrację młodych ludzi z całej Europy. Ma też służyć podniesieniu poziomu świadomości uczestników projektu o roli Polski w Unii Europejskiej.

"My dajemy im płaszczyznę do spotkania się i działania a co za tym idzie do lepszego poznania się i do przyjaźni. Goście z zagranicy przyjeżdżają do Polski w ramach współpracy ich szkół ze szkołami z naszego regionu i będą mieszkać w rodzinach swoich polskich kolegów" - powiedział.

W programie spotkań znalazły się m.in. występy szkolnych chórów z Polski i zagranicy, prezentacje szkolnych teatrów, oraz turnieje sportowe. Zaplanowano też koncert Europejskiej Orkiestry Uczniowskiej z udziałem zespołów z Niemiec i Białorusi, oraz nabożeństwo ekonomiczne w intencji Europy.

Według organizatorów dużym zainteresowaniem uczestników już cieszy się zwiedzanie poznańskiego stadionu - areny Euro 2012, oraz nauka lepienia pierogów.

Spotkanie zwieńczy rozstrzygnięcie Otwartych Mistrzostw Poznania w układaniu Kostki Rubika, oraz Korowód Europejski ulicami miasta z udziałem wszystkich uczestników spotkań.

Organizatorami wydarzenia są Stowarzyszenie Europejskie Centrum Spotkań Między Wschodem a Zachodem w Poznaniu, VIII Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Poznaniu a takze poznańskie i wielkopolskie szkoły ponadgimnazjalne i gimnazja.

 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
21°C Czwartek
rano
31°C Czwartek
dzień
32°C Czwartek
wieczór
27°C Piątek
noc
wiecej »