O roli Kościoła w nadaniu globalizacji ludzkiego oblicza mówił wczoraj podczas Mityngu Przyjaźni Narodów w Rimini były brytyjski premier Tony Blair.
Blair znaczenie wiary w Boga na arenie krajowej i międzynarodowej. Jest ona „zbawieniem ludzkiej kondycji, gdyż wiara i rozum są sojusznikami a nie przeciwnikami” – stwierdził brytyjski polityk. Tony Blair wyraził swe uznanie dla nowej encykliki Benedykta XVI Caritas in veritate, wyraźnie przeciwstawiającej się relatywizmowi. Zauważył, że głos Kościoła może sprawić, by globalizacja była narzędziem a nie czynnikiem podporządkowującym sobie inne. Podkreślił rolę zasady pomocniczości, organizacji pozarządowych oraz wolontariatu. Zaznaczył, że warunkiem zgodnego współżycia społecznego jest przyznanie odpowiedniego miejsca sferze wiary.
Tony Blair mówił też o swojej drodze do Kościoła katolickiego, do którego oficjalnie przystąpił 21 grudnia 2007 r. Podkreślił ogromną rolę jaką odegrała w niej jego małżonka, Cherie, ale także fascynację uniwersalnym wymiarem Kościoła katolickiego i jego doktryną.
Spotkanie zorganizował ruch Communione e Liberatione (Komunia i Wyzwolenie)
Cztery dni po katastrofie spod gruzów wciąż wydobywane są żywe osoby.
Wczorajsza noc była pierwszą od dłuższego czasu, gdy nie było masowych nalotów.
Wiec rozpocznie się w Paryżu niedaleko siedziby niższej izby parlamentu - Zgromadzenia Narodowego.
Łączna liczba zabitych we wznowionej 18 marca izraelskiej ofensywie wynosi 1042.
Ich autor jest oskarżony o seksualne i psychiczne wykorzystywanie kobiet.
Brakuje lekarstw i miejsc, w których mogliby schronić się ludzie...