To jest skok, którym polski paraolimpijczyk Łukasz Mamczarz pobił na treningu nieoficjalny rekord świata w skoku wzwyż o jednej nodze - 1,97 m.
Czad! Paraolimpijczyk Łukasz Mamczarz pobił na treningu nieoficjalny rekord świata w skoku wzwyż. Tak się skacze 1.97 m nie mając jednej nogi! Wielkie brawa! @Paralympic_PL pic.twitter.com/BVCnvOPT1q
— Michał Pol (@Polsport) 23 lutego 2018
Mamcarz w 2009 r. stracił lewą nogę w wypadku motocyklowym. Sportem zajął się za radą lekarki w trakcie rehabilitacji. - Pani doktor mówiła mi, że będę mógł biegać – nie dowierzałem - mówił Mamcarz serwisowi slupsk.pl. Ale jeszcze w tym samym roku zadebiutował podczas mistrzostw świata w Christchurch, gdzie zajął 4 miejsce. Na Igrzyskach Paraolimpijskich w Londynie w 2012 r. zdobył brązowy medal.
Dzień szczególnej pamięci o dzieciach zmarłych przed narodzinami i o ich rodzinach.
To pierwszy dowód na to, że doświadczenie mowy przyczynia się do rozwoju mózgu w tak młodym wieku.
Zie stwierdzono bezpośredniego zagrożenia i wprowadzono środki zaradcze.
Zie stwierdzono bezpośredniego zagrożenia i wprowadzono środki zaradcze.
Wojna między Izraelem a Hamasem spowodowała powstanie co najmniej 55 mln ton gruzu