Niemiec David Siegel, który w sobotnim drużynowym konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem, doznał kontuzji w wyniku upadku, w tym sezonie już nie wystąpi - poinformował lekarz niemieckiej kadry Mark Dorfmueller.
Badanie rezonansem magnetycznym w Monachium potwierdziło wcześniejsze diagnozy o zerwaniu więzadeł krzyżowych przednich. 22-letni zawodnik w tym tygodniu poddany zostanie operacji.
"Z powodu kontuzji sezon dla Davida niestety się zakończył" - powiedział Dorfmueller.
Trener kadry Niemiec Werner Schuster już wcześniej zdawał sobie sprawę, że kontuzja może wyeliminować Siegla z dalszej rywalizacji.
"Możemy stracić zawodnika na dalszą część sezonu" - mówił Schuster.
W sobotniej serii finałowej Siegel, który skoczył 142,5 m, miał po lądowaniu upadek i został odwieziony do szpitala. Pomimo tego Niemcy wygrali sobotni konkurs drużynowy.
Było to pierwsze od dawna przechwycenie statku na w tym rejonie.
Ustalono, że zobowiązania budżetowe wyniosą 192,8 mld euro, a płatności 190,1 mld euro.
Dzięki jego przyjacielowi i mojemu przyjacielowi, wspólnemu znajomemu, poparłem go.
Metropolita wrocławski o Orędziu biskupów polskich do niemieckich z 1965 r.