Przez centrum miasta przeszli najmłodsi mieszkańcy Elbląga, aby zaprotestować przeciwko marnowaniu żywności.
Pod hasłem „Ratujmy Planetę – Nie Marnujmy” przeszedł dziś ulicami Elbląga Marsz Żywności.
W pochodzie tym dzieci i młodzież z elbląskich szkół i przedszkoli przypominali dorosłym jak ważne jest racjonalne i oszczędne gospodarowanie tym, co spożywamy na co
dzień.
Dzisiejszy marsz odbył się w związku z obchodami Światowego Dnia Żywności. Dzień ten celebrujemy corocznie na całym świecie, od kiedy w 1979 roku został ustanowione przez Organizację ds. Wyżywienia i Rolnictwa.
Celem obchodów Światowego Dnia Żywności jest pogłębianie świadomości opinii publicznej na temat globalnych problemów żywnościowych i wzmocnienie poczucia solidarności w walce z głodem, niedożywieniem i ubóstwem.
Z okrzykami "Nie marnujmy - świat ratujmy!", niosąc różnorodne transparenty, w przebraniach owoców, warzyw i wszelkiego rodzaju jedzenia, najmłodsi przeszli przez centrum miasta.
Na niesionych przez uczestników tablicach znalazły się takie hasła jak: 'Nie marnujmy jedzenia, bo gniewa się ziemia" "My jedzenia nie wyrzucamy, tylko potrzebującym chętnie oddamy", "Nie marnuj chleba, bo innym go potrzeba" czy też "My wyrzucamy, a inni głodują".
W naszym mieście organizatorem marszu był Bank Żywności.
Czytaj także:
aktualna ocena | |
głosujących | |
Ocena |
bardzo słabe |
słabe |
średnie |
dobre |
super |
Za odrzuceniem projektu ustawy głosowało 191 posłów, 231 posłów było przeciw.
Andrzej Bargiel po zjeździe z Everestu na nartach bez użycia tlenu.
Dla porównania, w drugim kwartale 2024 roku było to 112 proc. PKB.
Otwarte zostały też trzy kolejowe przejścia graniczne dla ruchu towarowe.
W Polsce rozpoczęły się już przygotowania do 41. Światowych Dni Młodzieży (ŚDM).